FEDERACJA WBO NAKAZUJE WALKĘ RAMIREZA Z CATTERALLEM

Redakcja, WBO

2020-08-31

Mistrz świata WBC i WBO wagi junior półśredniej, Jose Carlos Ramirez (26-0, 17 KO) pokonał w sobotę na gali w Las Vegas większościową decyzją Wiktora Postoła i miał nadzieję, że otworzył sobie tym samym drogę do walki z mistrzem WBA i IBF, Joshem Taylorem. Tymczasem federacja WBO wyznaczyła walkę Ramireza z obowiązkowym pretendentem - Jackiem Catterallem (25-0, 13 KO).

RAMIREZ OBRONIŁ PASY WBC I WBO (WIDEO) >>>

Obozy Amerykanina (Top Rank) i Brytyjczyka (Queensberry Promotions) mają teraz 20 dni na negocjacje. Jeżeli nie osiągną porozumienia, organizatora walki wyłoni przetarg, którego minimalna kwota wynosi 150 tysięcy dolarów. Do pojedynku Ramirez vs Catterall musi dojść do końca października, tak przynajmniej nakazuje federacja.

Przypomnijmy, że Catterall nabył prawa obowiązkowego pretendenta w styczniu zeszłego roku, trzy miesiące po zwycięstwie nad Oharą Daviesem w walce o pas WBO Intercontinental. Od tego czasu ''El Gato'' z Lancashire pokonał Oscara Amadora i Timo Schwarzkopfa. Teraz obóz Catteralla deklaruje, że nie interesuje go odstępne i że jedynym celem jest walka o tytuł z Ramirezem.