Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-21

 


YUNIEL DORTICOS: ZNOKAUTUJĘ MAIRISA BRIEDISA

Mistrz świata IBF wagi cruiser, Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) wylądował w Rydze, by wziąć udział w pierwszej konferencji prasowej przed zaplanowaną na 21 marca w stolicy Łotwy finałową walką turnieju WBSS. Rywalem Kubańczyka będzie Mairis Briedis (26-1, 19 KO), którego Dorticos zamierza pokonać przed czasem.


OBOZY JOSHUY I PULEWA BLISKIE OSIĄGNIĘCIA POROZUMIENIA

Federacja IBF pozwoliła obozom Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) i Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) na przedłużenie negocjacji w sprawie wiosennej walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Brytyjczyk - posiadacz tytułów IBF, WBA i WBO - i Bułgar są już podobno bardzo bliscy porozumienia, dlatego mają czas do 31 stycznia (pierwotnie mieli osiągnąć porozumienie do 11 stycznia).

JOSHUA CHCE UNIFIKACJI JESZCZE W TYM ROKU

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) i Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) spotkają się 22 lutego po raz drugi, a kilka miesięcy później mają skrzyżować rękawice po raz trzeci. W to wszystko zamierza jednak wmieszać się Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ze swoimi pasami IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.
BANKS: KLICZKO POSŁAŁ WILDERA NA DESKI, NIE ZNOKAUTOWAŁ GO

Były trener Władimira Kliczki, obecnie pracujący z Giennadijem Gołowkinem Johnathon Banks wypowiedział się na temat powracającyh ostatnio relacji ze sparingów Ukraińca z obecnym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Obowiązkowy pretendent WBC, Dillian Whyte (27-1, 18 KO) stwierdził ostatnio, że na obozie w Austrii w 2012 roku (przed walką z Mariuszem Wachem) Kliczko ciężko znokautował Wildera.CZERKASZYN: BĘDĘ CHCIAŁ ZAATAKOWAĆ PAS EBU

- Moim marzeniem jest zdobyć pas EBU, może jakiś Interkontynentalny i pojawić się w światowych rankingach. Natomiast nie ma co na siłę za tym gnać. Trzeba wygrywać walki i dobrze się w nich pokazywać, a wszystko przyjdzie samo - mówi Fiodor Czerkaszyn, z którym porozmawialiśmy kilka dni przed wylotem na obóz treningowy do Hiszpanii.