OBOZY JOSHUY I PULEWA BLISKIE OSIĄGNIĘCIA POROZUMIENIA

Redakcja, ESPN

2020-01-21

Federacja IBF pozwoliła obozom Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) i Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) na przedłużenie negocjacji w sprawie wiosennej walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Brytyjczyk - posiadacz tytułów IBF, WBA i WBO - i Bułgar są już podobno bardzo bliscy porozumienia, dlatego mają czas do 31 stycznia (pierwotnie mieli osiągnąć porozumienie do 11 stycznia).

ANTHONY JOSHUA: SERWIS SPECJALNY >>>

- Jesteśmy bardzo blisko dogrania walki, najtrudniejszy będzie chyba teraz wybór gospodarza tego pojedynku. Oferty spływają z całego świata, nie dostaliśmy tylko ofert z Antarktydy i Australii. Z pozostałych kontynentów dostaliśmy wiele propozycji - powiedział współpromujący Pulewa John Wirt (Epic Sports).

Przypomnijmy, że Pulew jest obowiązkowym pretendentem IBF, ale na swoją szansę czeka również obowiązkowy pretendent WBO, Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) i być może Joshua będzie musiał zwakować pas WBO, a Ukrainiec zawalczy o wakujący tytuł np. z Josephem Parkerem (numerem dwa rankingu WBO). Pamiętajmy jednak, że Usyka współpromuje w tej chwili promotor Joshuy, Eddie Hearn i zwakowanie tytułu przez AJ'a nie jest zapewne jedyną możliwością.