JOSHUA CHCE UNIFIKACJI JESZCZE W TYM ROKU

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) i Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) spotkają się 22 lutego po raz drugi, a kilka miesięcy później mają skrzyżować rękawice po raz trzeci. W to wszystko zamierza jednak wmieszać się Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ze swoimi pasami IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Anglik spotka się z Aleksandrem Usykiem bądź Kubratem Pulewem. Obaj są narzucanymi mu challengerami. Ale w drugiej połowie roku chciałby już podejść do pełnej unifikacji królewskiej kategorii.

- Spotkaliśmy się z menadżerem Usyka, ale spotkaliśmy się również i porozmawialiśmy o walce z Wilderem, zanim ten wyjdzie ewentualnie do trzeciej walki z Furym. Ludzie woleliby zobaczyć wygraną Wildera, a potem jego walkę ze mną. On ma świetną prawą rękę, ja lewą, więc to byłby świetny pojedynek. Chcielibyśmy wejść pomiędzy drugą i trzecią walkę Wildera z Furym - nie ukrywa AJ.

- Wilder ma klauzulę o trzeciej walce, ale już myśli o tym, jak mógłby wywinąć się z tego zapisu i spotkać ze mną w unifikacji. Ale bardzo ciekawa byłaby również walka z Furym w Wielkiej Brytanii - kontynuował Joshua.

- Nie wiem czy spotkam się teraz z Usykiem czy Pulewem, ale na pewno ten, który zostanie pominięty, zaboksuje jeszcze ze mną, tylko w późniejszym terminie - zakończył panujący mistrz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-01-2020 11:27:39 
Ehh to trylogia będzie. No to Kownacki nie ma co liczyć na walkę o pas WBC, to już chyba lepiej celować w Joshuę, choć tam też Usyk i Pulew. Kownacki chyba walki o pas w 2020 nie dostanie.
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 21-01-2020 11:52:30 
Ciężko będzie zrobić taką unifikację. W kolejce jest Pulev, Usyk i dopiero wtedy można bić się z Wilderem/Furym.
W między czasie na szanse od WBC czeka Whyte. Do tego czasu federacja WBA może wystawić swojego obowiązkowego pretendenta. W końcu Kownacki boksuje z Heleniusem w eliminatorze...

Walka może się odbyć ale na szali wszystkich pasow nie bedzie.
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 21-01-2020 11:53:34 
Szkoda tylko, że Antek nie wziął Puleva na marzec a potem w czerwcu Usyk i droga wolna do Wildera na koniec roku.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-01-2020 12:27:12 
herrmefisto

Nie wiem czy wiesz, ale unifikacje mają priorytet nad obroną obowiązkową. Jeśli dajmy na to wygra Wilder, a Joshua zamiast przygotowywać się do Pulewa usiądzie z Wilderem do rozmów, to reszta pięściarzy nawet tych będących nr 1 w danym rankingu teoretycznie może się gonić. Byłby jednak inny problem. Nie wiadomo jakby się zachowały federacje WBO i IBF które narzucają Brytyjczykowi mandatory. Być może Joshua straciłby wówczas nawet oba te pasy, choć byłyby to zachowanie bardzo nie w porządku, bo wszyscy powinni dążyć do tego aby był jeden mistrz. Niestety federacje mają to do siebie że najpierw ustalają pewne reguły, po czym same ich nie przestrzegają..
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 21-01-2020 14:31:45 
Podejrzewam, że na unifikację w 2020 r. nie ma najmniejszych szans. Wilder ma na rozkładzie Furego, a potem być może rewanż, Joshua ma dwie obrony, z których pewnie w pierwszej kolejności odbębni IBF z Pulevem, straci pas na rzeczy Usyka i potem w UK będzie unifikacja Usyk vs Joshua.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 21-01-2020 15:11:42 
Fury jest najprawdopodobniej jedynym czlowiekiem na ziemi ktory bylby w stanie wypunktowac Wildera, a ja chce to zobaczyc!
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-01-2020 15:44:38 
Up
Już to raz zrobił, ale go wyruchano..
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 21-01-2020 16:00:41 
Ale chce zobaczyc jeszcze raz! :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.