CZERKASZYN: BĘDĘ CHCIAŁ ZAATAKOWAĆ PAS EBU

Kilka dni przed wylotem grupy Knockout Promotions na obóz treningowy do Hiszpańskiego Benidormu porozmawialiśmy z jednym z najbardziej utalentowanych pięściarzy w Polsce Fiodorem Czerkaszynem (15-0, 10 KO). Jakie cele stawia sobie na najbliższy rok?, co sądzi o walkach o mistrzostwo świata Kamila Szeremety i Michała Cieślaka? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Zapraszam.

Rafał Olszewski: Rozmawiamy pierwszy raz od przerwie świątecznej, ile czasu odpoczywałeś od treningów?
Fiodor Czerkaszyn: Spędziłem dwa tygodnie na Ukrainie z rodziną i przyjaciółmi, ale tak naprawdę odpocząłem tylko tydzień. Zawsze jak wracamy na salę do Knockout Gymu to ostro zaczynamy rok, więc chciałem być na to przygotowany.

- Niedługo wyruszacie z Kamilem Szeremetą i Krzysztofem Głowackim na obóz w Hiszpanii, powiedz co tam będziecie robić? 
Fiodor Czerkaszyn: Tak, jedziemy w poniedziałek i zostaniemy 12 dni (rozmowa przeprowadzona w czwartek 16.01). Na ogół wyjazdy na obóz bardzo dużo dają, jest na nich znacznie większy wysiłek, trener może poświęcić nam więcej uwagi, bo jedzie nas niewielu, bardzo się ciesze, że jestem na tym obozie razem z zawodnikami szykującymi się do walk o mistrzostwo świata. Data też jest dobra. Oczywiście głównym aspektem będzie przygotowanie Kamila Szeremety do walki z Giennadijem Gołowkinem, ale mnie też czeka walka w marcu, więc też wyciągnę coś dla siebie.

- Wiemy z kim będziesz walczył?
Fiodor Czerkaszyn: Na razie nic nie wiadomo, czekamy na potwierdzenie daty gali i rywala. Wszystko powinno być wiadome w tym miesiącu.

- Grupa Knockout planuje kilka gal w tym roku, ile razy ty chciałbyś zaboksować?
Fiodor Czerkaszyn: W moim kontrakcie mam zapisane 4 walki w ciągu roku. Gdzie i kiedy się pokażę to już zależy od promotora i trenera. Ja zawsze skupiam się na najbliższej dacie walki, a potem można myśleć co dalej.

- Twoja ostatnia walka z nie ma co się oszukiwać łatwiejszym rywalem, jakim był Mathias Eklund. Szybko poszło.
Fiodor Czerkaszyn: 
Zgadzam się. Rywal był słabszy, ale to i tak był trening psychiki. Często na tle takich zawodników możesz wypaść źle, bo zlekceważysz rywala. Tego nie można robić. Nie można podejść do walki z nastawieniem "Ten jest mocniejszy ten słabszy" trzeba do każdego wyjść tak samo i zrobić swoją pracę. Tutaj udało się skończyć zabawę w 3. rundzie, ale zawsze trzeba nastawić się na ciężki pojedynek.

- Jakie cele stawiasz sobie w tym zaczynającym się roku? Wspominałeś o pasie mistrza Europy.
Fiodor Czerkaszyn: Tak, bardzo bym chciał, ale to nie jest takie proste. Ten pas jest teraz we Włoszech, a oni nauczeni doświadczeniem, kiedy przyjechał do nich Kamil i zabrał ten pas, nie chcą go już oddać tak łatwo. Moim marzeniem jest zdobyć pas EBU, może jakiś Interkontynentalny i pojawić się w światowych rankingach. Natomiast nie ma co na siłę za tym gnać. Trzeba wygrywać walki i dobrze się w nich pokazywać, a wszystko przyjdzie samo.

- Szykuje się kilka dużych walk z udziałem Polaków m.in. walka Michała Cieślaka z Ilungą Makabu o mistrzostwo świata WBC w wadze junior ciężkiej.
Fiodor Czerkaszyn: Wydaje mi się, że Michał może zdobyć ten tytuł. Jest głodny sukcesu. Jedynie co, to już bardzo długo jest w przygotowaniach, ciekawe jak znosi to psychicznie. Mieli najpierw zaplanowaną walkę na 21 grudnia, teraz jest 31 stycznia... Walka będzie na terenie rywala, więc będzie ciężko, ale dla takich chwil zaczyna się przygodę z boksem. Żeby wygrywać tytuły.

- Przed twoim kolegą, Kamilem Szeremetą ogromna szansa, walka o tytuł IBF wagi średniej z Giennadijem Gołowkinem, gdzie może szukać swojej szansy w starciu z takim zawodnikiem?
Fiodor Czerkaszyn: Tak, dostał szansę, o której marzy każdy zawodnik. To też pokazuje naszej grupie, że wystarczy wygrywać walki, boksować widowiskowo, a wszystko jest możliwe. Kamilowi będzie ciężko, ale on wie po co to robi. Poświęca się, ciężko trenuje, także zasługuje na takie walki. Ma przed sobą obóz, dobre sparingi, więc na pewno dobrze się pokaże, a wtedy przyjdą kolejne duże propozycje. Mnie też to motywuje, nasza grupa się rozwija i daje zawodnikom wielkie szanse, więc chcę angażować się we wszystko co robię jeszcze mocniej, aby taką samą szansę, gdy przyjdzie, wykorzystać jak najlepiej.

Rozmawiał Rafał Olszewski

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 21-01-2020 17:39:47 
Oby nie był drugim Dzindżirukiem. Zasłużył na poważną walkę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.