Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-10

 FURY O WYCZERPUJĄCYM OBOZIE PRZYGOTOWAWCZYM W LAS VEGAS

Trwa obóz przygotowawczy Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) przed rewanżową walką z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO), która czeka nas 22 lutego w Las Vegas. Brytyjczyk daje znać, że jest maksymalnie skoncentrowany, a treningi przed niezwykle trudnym wyzwaniem to wysiłek na granicy wytrzymałości fizycznej.
JULIAN WILLIAMS: JEŚLI ZACHOWAM KONCENTRACJĘ, TO BĘDZIE ŁATWA WALKA

- Odciąłem się od świata i próbuję nie myśleć o tym, że walczę u siebie. Bo wtedy ludzie co chwilę mnie zaczepiają, pytają o bilety i różne inne rzeczy. Odciąłem się więc, zależy mi tylko na wygranej - mówi Julian Williams (27-1-1, 16 KO), który za osiem dni w swojej Filadelfii podejdzie do obrony pasów IBF i WBA wagi junior średniej. W rolę pretendenta wcieli się Jeison Rosario (19-1-1, 13 KO).


RYAN GARCIA vs JORGE LINARES W MAJU NA GALI CANELO?

Promotor jednego z najciekawszych prospektów światowego boksu - bardzo popularnego Ryana Garcii (19-0, 16 KO) - Oscar De La Hoya stwierdził, że do pojedynku 21-latka z byłym mistrzem świata trzech kategorii, 34-letnim Jorge Linaresem (46-5, 28 KO) może dojść podczas majowych obchodów święta Cinco De Mayo, czyli zapewne na gali, której walką wieczoru będzie starcie z udziałem Saula Alvareza (52-1-2, 36 KO).TRENER JOSEPHA PARKERA O TAKTYCE NA WALKĘ Z ALEKSANDREM USYKIEM

Były mistrz świata wagi ciężkiej Joseph Parker (26-2, 20 KO) wystąpi 29 lutego podczas gali Garcia vs Vargas w Teksasie. Wkrótce powinien poznać nazwisko rywala, jednak wraz ze swoim trenerem - Kevinem Barrym - spogląda już zapewne w kierunku możliwej walki z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) o wakujący pas WBO. Barry zarysowuje w wywiadach szkic planu taktycznego na ewentualny pojedynek z ukraińskim wirtuozem.
TRENER RUIZA JUNIORA: MOŻE PO PORAŻCE ANDY NABIERZE POKORY

Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) zdetronizował w czerwcu zeszłego roku Anthony'ego Joshuę, ale w grudniowym rewanżu został wysoko pokonany i jak sam przyznał jego forma pozostawiała wiele do życzenia, a wielki sukces zamącił mu głowie. Trenera Ruiza, Manny Robles ma nadzieję, że jego podopieczny wróci do gry, ale wciąż nie wiadomo, jaka będzie decyzja pięściarza odnośnie współpracy z Roblesem.