TRENER JOSEPHA PARKERA O TAKTYCE NA WALKĘ Z ALEKSANDREM USYKIEM

Były mistrz świata wagi ciężkiej Joseph Parker (26-2, 20 KO) wystąpi 29 lutego podczas gali Garcia vs Vargas w Teksasie. Wkrótce powinien poznać nazwisko rywala, jednak wraz ze swoim trenerem - Kevinem Barrym - spogląda już zapewne w kierunku możliwej walki z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) o wakujący pas WBO. Barry zarysowuje w wywiadach szkic planu taktycznego na ewentualny pojedynek z ukraińskim wirtuozem.

JOSHUA WCIĄŻ CZEKA Z WYBOREM RYWALA. USYK vs CHISORA 28 MARCA? >>>

- Joseph jest bardzo zdeterminowany i skoncentrowany, chcemy walczyć w tym roku co najmniej trzy razy. Joshua może wkrótce zwakować pas WBO lub może go zostać pozbawiony, bo federacje chcą od niego walk z obowiązkowymi pretendentami (IBF nakazuje walkę z Kubratem Pulewem, a WBO starcie z Aleksandrem Usykiem - przyp.red.). Joseph zajmuje drugie miejsce w rankingu WBO, więc może nas czekać konfrontacja z Usykiem - powiedział Barry.

- Nie przywiązuję dużej wagi do walki Usyka z Witherspoonem. Usyk nie wyglądał w niej dobrze. Pewnie wciąż adaptował się do nowej wagi. Tymczasem Joseph jest w tej chwili najsilniejszy fizycznie w karierze. A Usyka nie pokona się walcząc z dystansu. Trzeba mu zabrać możliwość ucieczki i ataków z nietypowych kątów, wywrzeć presję. Przez cały ostatni rok pracowaliśmy nad prawą ręką Josepha. Wróciła dawna moc i precyzja, a także pojawiły się nowe atuty. Musimy umieć walczyć bardzo fizycznie, a zarazem być gotowi na mocne wejście w ciosy Usyka. Timing i szybkość odegrają bardzo ważną rolę - dodał trener Nowozelandczyka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: observer
Data: 11-01-2020 00:16:28 
Usyk zaprosi ich wszytkich do rock&Roll a, no i bedzie sie dzialo amen!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.