ŁOMACZENKO JUŻ TRENUJE, LOPEZ OSTRZEGA

Rozmowy w sprawie walki unifikacyjnej w wadze lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO) a Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) idą pełną parą. Ukrainiec jest mistrzem świata federacji WBC/WBA/WBO, natomiast do Amerykanina należy pas IBF.

22-letni "El Brooklyn" chciałby tego pojedynku w Nowym Jorku, na co podobno nie zgadza się "Matrix".

- Nowy Jork to mekka boksu i najlepsze miejsce na takie walki, niestety to nie zależy ode mnie. Tak więc skończy się pewnie na Las Vegas, Arabii Saudyjskiej albo Europie - mówi Lopez i dodaje. - Po tym jak już go pokonam, przejdę do kategorii junior półśredniej, a potem pewnie również do półśredniej. Jeśli o czymś marzysz i dodajesz do tego ciężką pracę, to w końcu może się ziścić. Jestem wciąż młody, mam mało walk na koncie, dlatego niektórzy mnie nie doceniali i trochę lekceważyli. Niech więc Łomaczenko tego lepiej nie robi. A jeśli zrobi, to będę miał po prostu łatwiejsze zadanie.

Pojedynek wstępnie planuje się na kwiecień, ale jeśli lokalizacją będzie rzeczywiście Arabia Saudyjska, z powodów religijnych (ramadan) wszystko może zostać przesunięte na końcówkę maja (po 23.). Pauzujący od sierpnia Łomaczenko już teraz rozpoczął przygotowania do tej walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.