RYAN GARCIA vs JORGE LINARES W MAJU NA GALI CANELO?

Redakcja, Oscar De La Hoya

2020-01-10

Promotor jednego z najciekawszych prospektów światowego boksu - bardzo popularnego Ryana Garcii (19-0, 16 KO) - Oscar De La Hoya stwierdził, że do pojedynku 21-latka z byłym mistrzem świata trzech kategorii, 34-letnim Jorge Linaresem (46-5, 28 KO) może dojść podczas majowych obchodów święta Cinco De Mayo, czyli zapewne na gali, której walką wieczoru będzie starcie z udziałem Saula Alvareza (52-1-2, 36 KO).

CANELO WRÓCI W CINCO DE MAYO >>>

Do walki bokserskich pokoleń, czyli starcia Garcia vs Linares dojdzie jednak tylko wówczas, jeśli ww. zawodnicy wygrają swoje pojedynki 14 lutego na gali, której walką wieczoru będzie konfrontacja Garcii z mocnym Francisco Fonsecą. Linares zmierzy się natomiast z Carlosem Moralesem, który we wrześniu 2018 roku stoczył z Garcią bardzo zaciętą walkę, przegrywając ostatecznie większościową decyzją sędziów.

Przypomnijmy, że 2 listopada na gali Canelo vs Kowaliow trenowany przez Freddy'ego Reynoso (trenera Canelo) ''Kingry'' błyskawicznie znokautował Romero Duno. Był to trzecie z rzędu zwycięstwo przed czasem w wykonaniu młodzieńca, potwierdzające jego rosnące umiejętności. Jorge Linares radzi zaś sobie ostatnio ze zmiennym szczęściem - od czas porażki przed czasem w Wasylem Łomaczenką w maju 2018 roku stoczył trzy walki: najpierw wygrał przez nokaut z Abnerem Cotto, potem (w styczniu zeszłego roku) został rozbity przez Pablo Cesara Cano, a następnie odbudował się we wrześniu w Japonii, wygrywając na punkty z Alem Toyogonem.