Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-06

 ANDRADE KRYTYKUJE STRATEGIĘ DOBORU RYWALI DLA CANELO

Mistrz świata WBO wagi średniej Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) 30 stycznia zmierzy się z Luke'em Keelerem (17-2-1, 5 KO). Pojedynek na gali w Miami ma być dla Amerykanina kolejną rozgrzewką w oczekiwaniu na starcie z najlepszym według większości rankingów bokserem na świecie - Saulem Alvarezem (52-1-2, 36 KO). Andrade wbija tymczasem Meksykaninowi kilka szpilek.


NORBERT DĄBROWSKI ZMIERZY SIĘ 1 LUTEGO Z MEDALISTĄ IGRZYSK W RIO?

Jak podają źródła uzbeckie, 1 lutego dojdzie do ciekawej walki z udziałem Norberta Dąbrowskiego (23-8-2, 10 KO). Polak ma skrzyżować rękawice z brązowym medalistą igrzysk w Rio, Uzbekiem Rustamem Tułaganowem (2-0, 1 KO). Czekamy jeszcze na potwierdzenie tej walki od strony polskiej, ale informacja sprawia wrażenie wiarygodnej, choć nie podano jeszcze miejsca, w którym zostanie rozegrany pojedynek.
TERENCE CRAWFORD CORAZ OSTRZEJ ATAKUJE ERROLA SPENCE'A JUNIORA

Związany z grupą Top Rank mistrz świata WBO wagi połśredniej, Terence Crawford (36-0, 27 KO) jest coraz bardziej sfrustrowany swoją sytuację. Cała czołówka w limicie 147 funtów - oprócz Crawforda - jest bowiem związana z konkurencyjnym wobec Top Rank projektem PBC, co uniemożliwia czempionowi z Omaha walki na szczycie. Crawford postanowił zatem ostro zaatakować, celując w mistrza IBF Errola Spence'a Juniora (26-0, 21 KO) i jego kibiców.
JOSHUA WCIĄŻ CZEKA Z WYBOREM RYWALA. USYK vs CHISORA 28 MARCA?

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) wciąż czeka na decyzje w sprawie swojej kolejnej walki. Federacje IBF i WBO nakazały Brytyjczykowi pojedynki z obowiązkowymi pretendentami: Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO, obowiązkowy pretendent IBF) i Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO, obowiązkowy pretendent WBO). AJ może więc wkrótce zwakować któryś z pasów, ale nie jest to jeszcze wcale pewne...WALENTYNKOWY LINARES

Pomimo dotkliwej porażki rok temu z Pablo Cesar Cano, wracający w dół do wagi lekkiej Jorge Linares (46-5, 28 KO) wciąż ma wielkie nazwisko w świecie boksu. I spróbuje znów wdrapać się na szczyt. Wenezuelczyk to były mistrz świata kategorii piórkowej, super piórkowej i właśnie lekkiej.