NORBERT DĄBROWSKI ZMIERZY SIĘ 1 LUTEGO Z MEDALISTĄ IGRZYSK W RIO?

Redakcja, Żałoł Achmedow

2020-01-06

Jak podają źródła uzbeckie, 1 lutego dojdzie do ciekawej walki z udziałem Norberta Dąbrowskiego (23-8-2, 10 KO). Polak ma skrzyżować rękawice z brązowym medalistą igrzysk w Rio, Uzbekiem Rustamem Tułaganowem (2-0, 1 KO). Czekamy jeszcze na potwierdzenie tej walki od strony polskiej, ale informacja sprawia wrażenie wiarygodnej, choć nie podano jeszcze miejsca, w którym zostanie rozegrany pojedynek.

Przypomnijmy, że "Noras" w kwietniu zeszłego roku przegrał przez nokaut w dziewiątej rundzie z wysoko notowanym Rosjaninem Umarem Salamowem w walce o pas WBO International wagi półciężkiej na gali w Groznym. Po tej porażce Polak stoczył w zeszłym roku jeszcze jeden pojedynek, szybko nokautując w październiku Mykytę Trubczanina w Pieszycach.

Na koniec przedstawmy drogę Tułaganowa do brązowego medalu w Rio (2016) w kategorii 91 kg: w swojej pierwszej walce Uzbek pokonał 3:0 Ekwadorczyka Julio Castillo, następnie wygrał w ćwierćfinale z Azerem Abdulkadirem Abdullajewem (również 3:0), a w półfinale musiał uznać wyższość Rosjanina Jewgienija Tiszczenki (0:3), późniejszego, kontrowersyjnego złotego medalisty turnieju olimpijskiego.