BERCHELT: CHCĘ POBIĆ REKORD CHAVEZA I OBRONIĆ TYTUŁ DZIESIĘĆ RAZY

Do legendarnego "Cesarza" - Julio Cesara Chaveza, należy rekord obron tytuł w wadze super piórkowej (9), czy też jak kto woli junior lekkiej (59kg). I właśnie na ten rekord poluje Miguel Berchelt (37-1, 33 KO).

28-letni Meksykanin pas WBC obronił już sześć razy. Po raz ostatni w listopadzie, nokautując w czwartej rundzie Jasona Sosę. Wcześniej piastował tytuł WBC w wersji tymczasowej.

- Julio Chavez to najwybitniejszy meksykański bokser, który bronił tytuł w wadze super piórkowej dziewięć razy. Chciałbym pobić to osiągnięcie i zostać zapamiętany jako najwybitniejszy Meksykanin w tym tylko limicie - nie ukrywa swoich ambicji Berchelt, który teraz chętnie spotka się z dawnym championem wagi piórkowej, Oscarem Valdezem (27-0, 21 KO).

- Oscar to świetny zawodnik i wszyscy o tym wiemy. Jestem prawdziwym mistrzem i chętnie się z nim sprawdzę. Mam nadzieję, że damy wspólnie znakomitą walkę. To będzie wojna i we dwójkę wzbudzimy wielkie zainteresowanie zarówno w Meksyku, jak i USA. A gdy już poprawię osiągnięcie Chaveza i obronię pas w limicie 130 funtów po raz dziesiąty, potem przeniosę się do wagi lekkiej - dodał Berchelt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-01-2020 16:34:26 
Jego walka z Valdezem zapowiada się przednio. Będzie młócka..
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-01-2020 17:04:42 
Zobaczymy czy do niej dojdzie... Ale Berchelt ma faktycznie duże szanse być niekwestionowanym liderem superpiórkowe do czasu jak Łomaczenko zejdzie niżej. Juz były wczesniej przymiarki do ich walki jak Łomaczenko boksował w super piorkowej ale Berchelt nie był zaintereowany. Z Valdezem w ewntualniej walce jak dla mnie sporym faworytem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.