BERCHELT: CHCĘ POBIĆ REKORD CHAVEZA I OBRONIĆ TYTUŁ DZIESIĘĆ RAZY

Miguel Rivera, BoxingScene

2020-01-06

Do legendarnego "Cesarza" - Julio Cesara Chaveza, należy rekord obron tytuł w wadze super piórkowej (9), czy też jak kto woli junior lekkiej (59kg). I właśnie na ten rekord poluje Miguel Berchelt (37-1, 33 KO).

28-letni Meksykanin pas WBC obronił już sześć razy. Po raz ostatni w listopadzie, nokautując w czwartej rundzie Jasona Sosę. Wcześniej piastował tytuł WBC w wersji tymczasowej.

- Julio Chavez to najwybitniejszy meksykański bokser, który bronił tytuł w wadze super piórkowej dziewięć razy. Chciałbym pobić to osiągnięcie i zostać zapamiętany jako najwybitniejszy Meksykanin w tym tylko limicie - nie ukrywa swoich ambicji Berchelt, który teraz chętnie spotka się z dawnym championem wagi piórkowej, Oscarem Valdezem (27-0, 21 KO).

- Oscar to świetny zawodnik i wszyscy o tym wiemy. Jestem prawdziwym mistrzem i chętnie się z nim sprawdzę. Mam nadzieję, że damy wspólnie znakomitą walkę. To będzie wojna i we dwójkę wzbudzimy wielkie zainteresowanie zarówno w Meksyku, jak i USA. A gdy już poprawię osiągnięcie Chaveza i obronię pas w limicie 130 funtów po raz dziesiąty, potem przeniosę się do wagi lekkiej - dodał Berchelt.