Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-30

 


DAVID BENAVIDEZ CHCE WALKI Z CALEBEM PLANTEM

We wrześniu zeszłego roku w organizmie Davida Benavideza (22-0, 19 KO) wykryto kokainę i federacja WBC nadała mu status tzw. champion in recess (mistrza w zawieszeniu). Tytuł WBC wagi super średniej znalazł się kilka miesięcy później w rękach Anthony'ego Dirrella, którego Benavidez pokonał w ostatnią sobotę na gali w Los Angeles i odzyskał pas. Teraz chce walki z mistrzem IBF, Calebem Plantem (19-0, 11 KO).


SPENCE JR: NIE PRZYPUSZCZAŁEM, ŻE PORTER BĘDZIE AŻ TAK TWARDY

- Od strony medialnej ważniejsza była walka z Mikeyem Garcią, ale od strony sportowej dużo ważniejsza i trudniejsza będzie ta walka - mówił na kilkadziesiąt godzin przed starciem z Shawnem Porterem (30-3-1, 17 KO) zmotywowany Errol Spence Jr (26-0, 21 KO). I choć spodziewał się ciężkiej przeprawy, to po wszystkim ma jeszcze więcej szacunku do swojego rywala.
MANCINI: JEŻELI CANELO WYGRA, BĘDZIE JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH

Były mistrz świata wagi lekkiej, legendarny Ray Mancini jest obecnie m.in. analitykiem telewizji FOX podczas gal projektu PBC. Nie przeszkadza mu to w podziwianiu decyzji największej gwiazdy platformy DAZN, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), który zdecydował się na listopadową walkę z czempionem wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Zwycięstwo Canelo postawiłoby go według Manciniego w gronie największych bokserów wszech czasów.


OJCIEC SHAWNA PORTERA O WALCE SYNA ZE SPENCE'EM JUNIOREM

Ojciec i trener Shawna Portera (30-3-1, 17 KO), Kenny Porter uważa, że jego syn nie został sprawiedliwie potraktowany podczas sobotniej walki o pasy WBC i IBF wagi półśredniej z Errolem Spence'em Juniorem (26-0, 21 KO). Porterowi nie podoba się przede wszystkim brak reakcji na ciosy poniżej pasa, jakie zdarzało się wyprowadzać Spence'owi.