W ŚRODĘ W PORTORYKO PRZESŁUCHANIE WBO Z UDZIAŁEM GŁOWACKIEGO

Jak poinformował promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) - Andrzej Wasilewski - były mistrz świata wagi cruiser będzie uczestniczył pojutrze w przesłuchaniu w sprawie kontrowersyjnej walki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO), który pokonał Polaka przed czasem 15 czerwca w Rydze w półfinale turnieju WBSS.

- Głowacki w środę rano w Portoryko bedzie na "hearing" (przesłuchaniu - przyp.red.) w WBO w związku z Rygą. Dalej walczymy ze wszystkich sił... - stwierdził w mediach społecznościowych szef grupy KnockOut Promotions.

Przypomnijmy, że Łotysz pokonał "Główkę" przez TKO w trzeciej rundzie, ale wcześniej doszło do kilku kontrowersyjnych sytuacji, na czele z uderzeniem łokciem, jakim Briedis poczęstował rywala i ciosami Łotysza, które powaliły Polaka po gongu kończącym rundę. Sędzia Robert Byrd zupełnie stracił kontrolę nad pojedynkiem, którego przebieg był krytycznie komentowany przez wielu obserwatorów. Strona polska chciała najpierw unieważnienia wyniku, obecnie wydaje się, że Głowacki może uzyskać status obowiązkowego pretendenta do walki z mistrzem, którego wyłoni konfrontacja Mairis Briedis vs Yunier Dorticos, czyli zaplanowany na grudzień finał WBSS.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-09-2019 19:44:14 
To Głowacki będzie musiał pojechać do Portoryko żeby opowiedzieć co wydarzyło się w ringu? Czy oni tego nie widzieli? Kilkaset tysięcy, jak nie milionów to oglądało, na żywo a potem w necie. Niech Wasilewski da spokój, nie stoją za nim ani za Głowackim żadne pieniądze także i tak nic nie ugrają. Była kontrowersja, wszyscy pobuczeli, reszta to już historia. Jeżeli nie ma szans na odszkodowanie pieniężne, a nie ma bo z jakiego tytułu, to nie ma sensu o cokolwiek walczyć.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 30-09-2019 19:46:21 
"...będzie uczestniczył pojutrze w przesłuchaniu w sprawie kontrowersyjnej walki z Mairisem Briedisem..." Jakiej kontowersyjnej, w którym miejscu??? Mairis (obłędnie przystojny), potraktował faulującego cebulaka (faule w tył głowy, i to nie było RAZ) tak jak się należało. Mam nadzieję, że ta komisja podejdzie to tematu z takim dystansem jak podszedł Biredis do oceny walki. Czyli po prostu przyznał się do wszystkiego a nabuzowanym cebulakom napluł w twarz, szacun ;) .
 Autor komentarza: gerlach
Data: 30-09-2019 20:02:31 
Glowacki bedzie musial przemowic na komisji piesciami. Skorumpowane przez Sauerlanda lesne dziady nie beda skore do niczego, haratneli kase za odwolanie, a teraz formalnie musza odsluchac delikwenta. Jesli kiedys boks upadnie to wlasnie przez takie niemiecko-lotewskie szwindle, ale im zawsze bylo do siebie blisko, zwlaszcza w 1939...
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 30-09-2019 21:03:32 
SiemonX, nie możesz iść się gdzie indziej wysrać?
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 30-09-2019 21:15:11 
Ygnac, ale o co Ci chodzi? Nie zgadzasz się z tym co napisałem czy po prostu mnie nie lubisz? Zbił go brutalnie i taka jest prawda. A komisja komisją ... Poczekajmy. Jajca będą ...
 Autor komentarza: shakal
Data: 01-10-2019 00:15:35 
@SiemionX - a od kiedy uderzenie łokciem w pojedynku na pięści nie jest kontrowersją? od kiedy zadawanie ciosów po gongu nie jest kontrowersją? za łokieć powinien być z automatu zdyskwalifikowany. Pojedynek powinien zostać uznany za nieodbyty i koniec tematu
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-10-2019 08:18:05 
Sauerlandowi teraz to już wszystko jedno.
Miał swojeg sędziego w ringu wystawionego przez zaprzyjaźnioną organizację więc Briedis mógł zrobić wszysto.

Ten łokieć na pewno był wcześniej przygotowany aby "wybić" Głowackiego z równowagi.
Cios z łokcia dla boksera który nie walczył w takich zasadach to niesamowite zaskoczenie.

Głowacki przed tą akcją uderzył nurkującego Briedisa w tył głowy ale to właśnie przez nurkowanie i cios był wychamowany.
A Briedis odpowiedział pełną GANGSTERKĄ jak na walkę bokserską...

Po takim ciosie zadanym z premedytacją powinny być pełne konsekwencje.
No ale...
 Autor komentarza: stoper44
Data: 01-10-2019 12:39:04 
SiemionX cebulak-posłuchaj najpierw ludzi którzy cokolwiek orientują się w boksie i sporcie w ogóle,a dopiero potem wygłaszaj swoje śmieszne sądy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.