ELLERBE O WPŁYWIE, JAKI WYWARŁA NA CANELO WALKA Z MAYWEATHEREM

Redakcja, Fighthype

2019-09-30

Dyrektor generalny stajni Mayweather Promotions i jeden z twórców sukcesu Floyda Mayweathera, Leonard Ellerbe wypowiedział się na temat walki Saul Alvarez vs Siergiej Kowaliow, która czeka nas 2 listopada. Jak twierdzi jeden z mocniejszych graczy bokserskiego biznesu w USA, Mayweather miał spory udział w kształtowaniu się stylu Canelo.

GOŁOWKIN: NIE ROZUMIEM, JAK MOŻNA WSPIERAĆ CANELO >>>

- Kowaliow to bardzo dobry zawodnik. Canelo wybrał go nie bez powodu. Saul wiele nauczył się z walki z Floydem. Miała na niego olbrzymi wpływ. Czuł wtedy, że zawiódł cały swój kraj. Ale przegrał z najlepszym. Kilka dni po walce spotkałem Saula w tym samym hotelu, w którym był przed walką. Nie opuścił go, był załamany. Objąłem go i powiedziałem, żeby się nie przejmował, bo to nie wstyd przegrać z numerem jeden wszech czasów. Trzeba wyciągnąć wnioski i wrócić, tak jak wracają wszyscy wielcy mistrzowie - powiedział Ellerbe.

Przypomnijmy, że Mayweather pokonał Canelo we wrześniu 2013 roku. Walka o tytuły mistrzowskie wagi junior średniej odbyła się w umownym limicie wagowym 152 funtów. 36-letni Amerykanin pokonał na punkty większościową decyzją sędziów (remis, który wypunktowała pani C.J. Ross słusznie uznano za skandal) 23-letniego Meksykanina, udzielając mu lekcji boksu. Od tego czasu boks Canelo wciąż się rozwija, a jego defensywa prezentuje obecnie elitarny poziom.