Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-18

 


ANDRZEJ WASILEWSKI: BRIEDIS TO KRETYN, CHCEMY UNIEWAŻNIĆ WALKĘ

- Gdyby Krzysiek przysymulował po faulu łokciem w drugiej rundzie, zapewne wygrałby przez dyskwalifikację i miałby półtora miliona dolarów więcej. To ogromne pieniądze i zapewnienie sobie finansowej przyszłości. Briedis? To kretyn, bo nie dość, że z premedytacją fauluje, to jeszcze się potem do tego przyznaje - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), który w sobotni wieczór w Rydze w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) w półfinale elitarnego turnieju WBSS.

BANKS O NOWYM ETAPIE BOKSERSKIEGO ROZWOJU GOŁOWKINA

Nowy trener Giennadija Gołowkina (39-1-1, 35 KO), Johnathon Banks twierdzi, że postępy w boksie Kazacha ujrzymy dopiero po dłuższym okresie czasu. Walka ze Steve'em Rollsem na początku czerwca była natomiast według Banksa budowaniem podstaw, które przed trzecim pojedynkiem z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO) mają służyć jako katalizator trwałych zmian.


TRENER Z AUTORYTETEM

Ogromna ilość trenerów w Polsce ma to czego próżno szukać we współczesnym świecie - autorytet. Stają się dla młodych ostoją zasad i wartości, których przestrzeganie jest konieczne, bo wiedzą doskonale, że ring zweryfikuje wszelką niesubordynację w tej materii. Do takich ludzi starej gwardii, należał Jerzy Planutis w sportowym środowisku był nietuzinkową osobą. W historii pomorsko-kujawskiego boksu zapisał się złotymi głoskami.
TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA MGPM

Wzorem dawnych programów szkoleniowych, małopolska powoli wraca do korzeni, umożliwiając systematyczny rozwój dyscypliny, a także cyklicznych konfrontacji wyników takiego szkolenia, dzięki Międzynarodowemu Grand Prix, organizowanemu pod hasłem 'Walczymy o Tokio 2020'. Nadszedł czas na przedwakacyjny sprawdzian - czas się rejestrować.


MAX KELLERMAN O TAKTYCE JOSHUY W REWANŻU Z RUIZEM

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Ameryce, Max Kellerman ma kilka elementarnych, podszytych analizą rad dla byłego już mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), który w tym roku ma stoczyć rewanżowy pojedynek ze swoim niedawnym pogromcą, świeżo upieczonym czempionem IBF, WBA i WBO Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO).MALIGNAGGI PRZED GALĄ BKFC 6: MATKĘ ŁOBOWA TEŻ BYM OPLUŁ

Były mistrz świata Paul Malignaggi już w najbliższą sobotę w Tampie zmierzy się z przyjacielem Conora McGregora - Artiomem Łobowem - podczas gali organizacji BKFC, czyli w formule walk na gołe pięści. Wygadany Brooklyńczyk twierdzi, że zainteresowanie tą walką fanów MMA doprowadziło do tego, że wyłożono na nią pieniądze. Nie może się przy tym nadziwić, że nie rozumieją oni wielkości 'Magic Mana'.