TONY BELLEW O UMIEJĘTNOŚCIACH FURY'EGO I WILDERA

Redakcja, TalkSport

2019-06-18

Były mistrz świata wagi cruiser, Tony Bellew podsumował umiejętności dwóch najwyżej obecnie notowanych zawodników wagi ciężkiej - mistrza linearnego Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) i mistrza WBC Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO).

FURY O REWANŻU WILDERA Z ORTIZEM >>>

- Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Tyson Fury jest najlepszym technicznie zawodnikiem wagi ciężkiej na tej planecie. Wyprzedza resztę o kilka długości. Boksuje najlepiej z nich wszystkich. Brakuje mu tylko tej brutalnej mocy, którą posiada Joshua. Brutalna moc może być jednak pokonana przez różnorodny arsenał uderzeń i timing. Każdy ''ciężki'' ma jakąś wadę. Tyson Fury pada na deski, ale z nich powstaje. Nigdy nie można go skreślić w walce - mówi Bellew, który był swego czasu przymierzany zarówno do walki z Furym, jak i z Wilderem.

- Oni wszyscy mają swoje wady. Deontay Wilder jest prawdopodobnie najgorszym technicznie mistrzem wagi ciężkiej w historii. Ma w zanadrzu tylko jednego asa, ale jest to potężna karta. Jak ją wyciąga, budzisz się w karetce. Dopóki Wilder stoi w walce na nogach, jest niebezpieczny. To najbardziej destrukcyjny puncher od czasów Mike'a Tysona. Nie ma zawodnika, który może z nim wymieniać ciosy. Trzeba go trafiać i wciąż się ruszać, sprawiać, by jego ciosy nie dochodziły. Fury robił to w pierwszej walce z Wilderem i myślę, że go wtedy pokonał - dodaje ''Bomber'', jeden z najbardziej charyzmatycznych brytyjskich mistrzów ostatniej dekady.