TONY BELLEW O UMIEJĘTNOŚCIACH FURY'EGO I WILDERA

Były mistrz świata wagi cruiser, Tony Bellew podsumował umiejętności dwóch najwyżej obecnie notowanych zawodników wagi ciężkiej - mistrza linearnego Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) i mistrza WBC Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO).

FURY O REWANŻU WILDERA Z ORTIZEM >>>

- Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Tyson Fury jest najlepszym technicznie zawodnikiem wagi ciężkiej na tej planecie. Wyprzedza resztę o kilka długości. Boksuje najlepiej z nich wszystkich. Brakuje mu tylko tej brutalnej mocy, którą posiada Joshua. Brutalna moc może być jednak pokonana przez różnorodny arsenał uderzeń i timing. Każdy ''ciężki'' ma jakąś wadę. Tyson Fury pada na deski, ale z nich powstaje. Nigdy nie można go skreślić w walce - mówi Bellew, który był swego czasu przymierzany zarówno do walki z Furym, jak i z Wilderem.

- Oni wszyscy mają swoje wady. Deontay Wilder jest prawdopodobnie najgorszym technicznie mistrzem wagi ciężkiej w historii. Ma w zanadrzu tylko jednego asa, ale jest to potężna karta. Jak ją wyciąga, budzisz się w karetce. Dopóki Wilder stoi w walce na nogach, jest niebezpieczny. To najbardziej destrukcyjny puncher od czasów Mike'a Tysona. Nie ma zawodnika, który może z nim wymieniać ciosy. Trzeba go trafiać i wciąż się ruszać, sprawiać, by jego ciosy nie dochodziły. Fury robił to w pierwszej walce z Wilderem i myślę, że go wtedy pokonał - dodaje ''Bomber'', jeden z najbardziej charyzmatycznych brytyjskich mistrzów ostatniej dekady.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 18-06-2019 18:50:33 
Jeśli do rewanżu dojdzie co wcale takie pewne nie jest to dużo będzie zależeć od stanu zdrowia Wildera. Nie pamietam dokładnie ale zdaje sie ze dwa albo miesiąc przed walką z Furym na sparingu Wilder po raz kolejny zlamał rękę, przed samą walką był chory i ostro tracił wage w czasie walki twierdził ze nie moze wyprostować do konca prawej ręki strasznie sie sypie Wilder. Jesli wyjdzie do walki z kontuzją moze na punkty przegrać. W czasie walki z Brazilem wydawało mi się ze doznał kontuzji lewej ręki co chyba było prawda bo po walce boxrec podawał zawieszenie a Wilder nie przyjął tam praktycznie ciosu. Głupotą bylo nie branie 100 milionów za dwie walki od Joshuy takiej propozycji już nie będzie. A te bzdury Aruma o swietnej sprzedaży PPV mozna miedzy bajki włożyć.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 18-06-2019 18:52:41 
Zgadzam się z tym co mówi Tony Bellew zarówno o Tysonie Furym, jak i Wilderze czy AJ. Fury to najlepszy technicznie pięściarz w obecnej wadze ciężkiej, chociaż ma jeszcze nad czym popracować, mimo efektownego zwycięstwa nad Tomem Schwarzem. W tej walce Fury pokazał dużo dobrego boksu i jest na dobrej drodze do powrotu do swojej najlepszej formy, ale jednak z odwrotnej pozycji nie walczył tak dobrze jak dawniej, jak również jego prawy prosty przy odwrotnej pozycji trzeba poprawić, ale wierzę w to, że Fury to poprawi. Zresztą ma w okół siebie ludzi, którzy pewnie zwracają na takie błędy uwagi.

Wilder technicznie słaby, ale jego prawa ręka jest niesamowita a w połączeniu z warunkami fizycznymi i dużą szybkością, zwinnością DW jest bardzo niebezpieczny.

AJ to dla mnie nadal ścisła czołówka, chociaż wynik rewanżu z Andy Ruizem Jr jest dla mnie otwarty, ponieważ Ruiz Jr ze swoją ogromną szybkością rąk, techniką i doświadczeniem jest bardzo niebezpiecznym zawodnikiem.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-06-2019 20:53:23 
Furego z Ortizem bym zobaczył...

W ostatniej walce Fury walczył z workiem, nie ma co wyciągać wniosków.
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 18-06-2019 23:50:27 
@Bromantan,
Boxrec zawsze pokazuje jako zawieszonych zawodników po walce w stanach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.