WIDEO: ANALIZA BŁĘDÓW SĘDZIOWSKICH W WALCE GŁOWACKI-BRIEDIS

Andrzej Wasilewski, promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), złożył już protest na wynik walki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Oto film zmontowany przez grupę KnockOut Promotions, pokazujący wszystkie błędy, jakie popełnił sędzia Robert Byrd podczas tej walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 19-06-2019 13:57:51 
Zobaczymy jak to się skończy. Według mnie dokładnie tak jak powiedział Sauerland. I ta szydera z protestu.
- Żyjemy w wolnym świecie, każdy może protestować, ale przeciw czemu miałby to robić Głowacki?
Albo to
- Protest? Tylko co tak naprawdę miałoby zostać oprotestowane?


Rozbawił mnie jeden z komentarzy w dniu po walce. Ktoś napisał jakoś tak. "Głowacki został potraktowany jakby był jakimś yourneymanem z jakiegoś mało ważnego państwa z Afryki".
Yourneymanem nie jest, zgoda, ale kraj z którego pochodzi dla np. Amerykanina znaczy tyle co Uganda.
Trochę współczuję Głowackiemu, widzę realne podstawy do uznania protestu, dla dobra sportu, bo formalnie było wszystko OK, można co najwyżej ukarać Briedisa i pogrozić palcem Byrdowi.
Ale problem polega na tym, że (w ogólności) Łotysze nas nie znoszą, Niemcy nie szanują a Amerykanie mają głęboko, dlatego nie sądzę, żeby AW coś ugrał.To jest w tym filmiku najfajniejsze.
2:25 jaki słodziak. :))
Jak ci z komisji to zobaczą to będą odruchowo trzymać stronę Briedisa, bo ludzie są na ogół po stronie mentalnych zwycięzców.
 Autor komentarza: Dragosta
Data: 19-06-2019 18:44:37 
Niech zdania będą podzielone. Ale jedno jest pewne. Sędzia wypaczał wynik pozwalając na niesportowe zachowania, które wybiły Główkę z rytmu. Od ciosu łokciem wszystko uwidoczniły jego kolejne poczynania. Dopuszczanie do fauli, przedłużanie czasu, zmuszanie sfaulowanego zawodnika do walki. Już zanim doszło do walki moje odczucia były takie, że szykuje się przekręt. Zawirowania wokół pasów, obsady sędziowskiej czy miejsce pojedynku wskazywały, że wygrać można tylko przez szybkie KO. Inaczej się nie da. Odczucia te potwierdziła 2 rudna i to co działo się potem. Od faulu podświadomie wyczekiwałem kolejnych brudnych zagrań i to co rozgrywało się na ringu było kropką nad "I". Każdy przytomny widział to samo. No może nie sędzia, bo ten był jak kret - nic nie widział, dodatkowo nic nie słyszał. A przecież to sędzia jest osobą, która powinna trzeźwo oceniać przebieg walki, wszak nie dostał mówiąc dosadnie "po mordzie" jak Krzysiek. Rozśmiesza mnie, jak ktoś stara się oceniać trzeźwość zachowań Główki, który został sfaulowany ciosem z łokcia po komendzie "stop". Tak jak by miał czas na głębsze przemyślenia. Całokształt tej walki daje jednoznaczny obraz przekrętu stulecia. Zarówno sędzia jak i Briedis powinni zostać zdyskwalifikowani. Mam nadzieję, że federacje wyciągną właściwe wnioski by oczyścić się z brudu. Słowa Breidisa po walce, jak i komentarz Sauerlanda - kwintesencja sportu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.