Archiwum wiadomości z dnia: 2019-03-12

 

ROBERT GARCIA: MIKEY PODĄŻA ŚLADAMI LEONARDA I DURANA

Robert Garcia jest przekonany, że jego brat i podopieczny, Mikey Garcia (39-30) podąży w najbliższą sobotę śladem wielkich legend boksu i na zawsze zapisze się w historii wygrywając walkę z mistrzem IBF wagi półśredniej Errolem Spence'em Juniorem (24-0, 21 KO). Skaczący o dwie kategorie wagowe w górę Mikey jest przez większość ekspertów skazywany na porażkę, ale walka na niewątpliwie ogromny ciężar gatunkowy.HOPKINS PRZEWIDUJE TRUDNĄ PRZEPRAWĘ SPENCE'A Z GARCIĄ

Już w sobotę na olbrzymim stadionie w Arlington w Teksasie czempion IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (24-0, 21 KO) podejmie wielokrotnego mistrza świata niższych kategorii Mikey'a Garcię (39-0, 30 KO). Ze względu na różnicę w warunkach fizycznych niewielu daje pięściarzowi o meksykańskich korzeniach w tym starciu szansę na odniesienie zwycięstwa, jednak legendarny Bernard Hopkins spodziewa się, że walka będzie dużo bardziej wyrównana, niż wszyscy sądzą.

RAHMAN JR O SPENCE vs GARCIA I SPARINGACH SPENCE'A Z FLOYDEM

Hasim Rahman Jr (7-0, 4 KO), syn byłego mistrza świata Hasima Rahmana ciekawie wypowiedział się na temat nadchodzącej walki Errola Spence'a Juniora (24-0, 21 KO) z Mikey Garcią (39-0, 30 KO), która czeka nas już w najbliższą sobotę, 16 marca na stadionie AT & T (dawniej Cowboys Stadium) w Arlington w Teksasie. Hasim poruszył również sprawę sławnych już sparingów Spence'a z Floydem Mayweatherem.CHISORA: PARKER PO PROSTU SIĘ OBS*AŁ

Jak już doskonale wiecie, 20 kwietnia podczas gali w Londynie Dereck Chisora (29-9, 21 KO) skrzyżuje rękawice z legitymującym się bardzo dobrym rekordem, ale tak naprawdę przeciętnym Senadem Gashim (17-2, 17 KO). Pierwotnie naprzeciw "Del Boy'a" miał tego dnia stanąć Joseph Parker (25-2, 19 KO), ale jak twierdzi Brytyjczyk, były mistrz świata nie chciał podjąć rękawic.


KEITH THURMAN NACISKA NA WALKĘ Z PACQUIAO

Mistrz świata WBA wagi półśredniej, Keith Thurman (29-0, 22 KO) liczy na walkę z jednym z najlepszych zawodników XXI wieku - Mannym Pacquiao (61-7-2, 39 KO). Mówi się, że taki pojedynek jest możliwy do zorganizowania wiosną lub wczesnym latem. Byłaby to zapewne walka transmitowana w systemie PPV.


NARESZCIE WYGRANE

Na dalekim Kaukazie rozgrywają się boje o podium młodzieżowego czempionatu, a Polacy wreszcie z medalami i to w dobrym stylu. Okazuje się, że z odpowiednim zapleczem trenerskim i nieugiętą postawą, nasi reprezentanci wygrywają z naprawdę mocnymi rywalami. Gratulacje.