HOPKINS PRZEWIDUJE TRUDNĄ PRZEPRAWĘ SPENCE'A Z GARCIĄ

Marcin Olkiewicz, Boxingnews24.com

2019-03-12

Już w sobotę na olbrzymim stadionie w Arlington w Teksasie czempion IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (24-0, 21 KO) podejmie wielokrotnego mistrza świata niższych kategorii Mikey'a Garcię (39-0, 30 KO). Ze względu na różnicę w warunkach fizycznych niewielu daje pięściarzowi o meksykańskich korzeniach w tym starciu szansę na odniesienie zwycięstwa, jednak legendarny Bernard Hopkins spodziewa się, że walka będzie dużo bardziej wyrównana, niż wszyscy sądzą.

Pojedynek w Stanach Zjednoczonych zostanie pokazany w systemie PPV. Poza starciem Spence Jr vs Garcia kibice zapewne licznie zgromadzeni na AT&T Stadium będą mogli cieszyć jeszcze oczy między innymi starciami Benavidez vs Love, Arreola vs Augustin oraz Martin vs Corbin.

- Myślę, że to będzie bardzo wyrównana walka i dojdzie do rewanżu. Ostatecznie to Spence wygra, ale tylko niejednogłośną decyzją. Każdy, kto sądzi, że to będzie dla Errola łatwy pojedynek, jest w błędzie. Będę pierwszym, który po walce powie: a nie mówiłem! Garcia ma wszelkie narzędzia, by pokonać Spence'a i jego ewentualne zwycięstwo wcale nie będzie niespodzianką - przekonuje B-Hop.