NARESZCIE WYGRANE

Damian Durkacz w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w RosjiWładykaukaz. Młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22. Polscy pięściarze awansowali do ćwierćfinałów.

Na dalekim Kaukazie rozgrywają się boje o podium młodzieżowego czempionatu. W 1/8 finału rywalizowali biało-czerwoni – w wadze lekkopółśredniej, Damian Durkacz (Concordia Knurów) i półciężkiej Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk). W ringu najpierw zaprezentował się lider polskiego teamu, najbardziej utytułowany Damian Durkacz. Podopieczny trenera Ireneusza Przywary za rywala miał niezwykle groźnego, niewygodnie boksującego Ormianina, wicemistrza seniorów tego kraju Benika Nikoghosyana. - Damian pojedynek rozpoczął zdeterminowany, za wszelką cenę zapragnął zwycięstwa i co najważniejsze - nie zawiódł. Tymczasem była to wyrównana walka, jednak z niewielką przewagą naszego pięściarza. Damian wygrał zasłużenie i jeśli będzie w takiej dyspozycji w następnej potyczce, to powinien powrócić z medalem – powiedział Ireneusz Przywara, trener kadry PZB, jednocześnie klubowy Damiana Durkacza. Sędziowie wytypowali zwycięstwo Polaka 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 30:27, 28:29), choć punktowy rezultat (30:27) arbitra na czwartym stanowisku był nieco za wysoki. - Ale cieszy wygrana – dodał Przywara.

Drugim Polakiem walczącym w 1/8 finału był w wadze półciężkiej Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk). Tym razem pięściarz z Wybrzeża dominował w ringu. W drugim i trzecim starciu podkręcił tempo, zadając więcej ciosów i sędziowie przyznali naszemu zawodnikowi pewne, jednogłośne zwycięstwo – na punkty 5:0 (30:27, 30:26, 29:28, 29:28, 29:28). Obaj zakwalifikowali się do 1/4 finału.

Rywalizacja o medale

W kolejnych pojedynkach zmierzą się: Durkacz z Michaelem Mc Donaghem (Walia), zaś Szczukowski z Bayramem Małkanem (Turcja). Starcia zaplanowano na środę, 13 bm. W przypadku wygranych, biało-czerwoni zapewnią sobie co najmniej brązowe medale.

O medale także rozpoczną zmagania nasze panie. Podopieczne trenerki kadry PZB Karoliny Michalczuk w ćwierćfinałowych bojach zmierzą się: waga półśrednia, Natalia Marczykowska (Boxing Radom) – Natalia Sychigowa (Rosja), waga średnia, Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) – Darina Michel (Francja). Natomiast dzięki korzystnemu losowaniu do finału zakwalifikowała się inna pięściarka Radomiaka – Aleksandra Smuklerz (waga półciężka). Polka o złoty medal na ringu wystąpi dopiero 17 bm. Przypomnijmy, że dwie nasze reprezentantki bronią medali wywalczonych rok temu: złotego - Agata Kaczmarska i srebrnego - Natalia Marczykowska. Z ośmioosobowej ekipy PZB z MME U-22 odpadli: w 1/16 finału Filip Wąchała (waga półśrednia), Kamil Ławicki (waga średnia) i 1/8 finału Michał Soczyński (waga ciężka).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.