Archiwum wiadomości z dnia: 2018-09-09

 


BOXREC A POLSKA WAGA CIĘŻKA - NAJWYŻEJ KOWNACKI, ADAMEK I SZPILKA

Rankingi federacji to często polityka, wydaje się więc, że najbardziej obiektywnym zestawieniem jest ranking BoxRec, gdzie klasyfikacja to po prostu czysta matematyka i jasne, przejrzyste reguły. Jeszcze przed sobotnim wieczorem Adam Kownacki (18-0, 14 KO) był najwyżej notowanym polskim pięściarzem wagi ciężkiej, a wygrana nad byłym mistrzem świata tylko umocniła jego pozycję.STRECKI ZREWANŻOWAŁ SIĘ GRAFCE, EKSPRESOWY DUSZAK

W walce wieczoru zakończonej przed godziną gali organizowanej przez Ring Club Professional zmierzyli się Aleksander Strecki (6-1-1, 3 KO) oraz Bartłomiej Grafka (21-31-3, 10 KO). Dla obu pięściarzy był to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek. Wtedy górą był zawodnik Irosława Butowicza, tym razem - zdaniem sędziów - lepszy był pochodzący z Ukrainy 32-latek, który zdobył pas międzynarodowego mistrza Polski.

ADAM KOWNACKI: MYŚLAŁEM, ŻE MARTIN BIJE TROCHĘ MOCNIEJ

- Dostałem niezłą zjebkę w narożniku. Czegoś dziś zabrakło, byłem chyba lekko przemęczony. Mimo wszystko nie odczułem specjalnie ciosów Martina - powiedział po najważniejszym zwycięstwie w karierze Adam Kownacki (18-0, 14 KO), który pokonał po widowiskowych dziesięciu rundach byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Charlesa Martina (25-2-1, 23 KO). Posłuchajcie, co Adam powiedział tuż po zejściu z ringu.

BRAT WILDERA NOKAUTUJE

Występujący w limicie kategorii cruiser Marsellos Wilder (2-0, 2 KO) - młodszy brat Deontaya, mistrza WBC wagi ciężkiej, zanotował dziś w nocy podczas gali na Brooklynie drugie zawodowe zwycięstwo.