PORTER NIEZNACZNIE LEPSZY OD GARCII - OTO NOWY MISTRZ WBC

2018-09-09

W spotkaniu dwóch znakomitych zawodników Shawn Porter (29-2-1, 17 KO) pokonał Danny'ego Garcię (34-2, 20 KO), zdobywając przy okazji wakujący tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji WBC.

Początek rozpoznawczy, ale na finiszu w akcji prawy na prawy to "Swift" okazał się o ułamek sekundy szybszy i dokładniejszy. Kolejne trzy minuty również nieco ospałe. Zamiast ostrej bitki był techniczny boks. Na starcie trzeciej rundy Garcia trafił prawym overhandem, co rozwścieczyło Portera i pobudziło do mocniejszych ataków.

Przegrywający Porter złapał nareszcie odpowiedni rytm w czwartym starciu, gdy dwukrotnie zaskoczył przeciwnika krótkim lewym sierpowym. Kolejne minuty zacięte i trudne do punktowania. Atakował i częściej bił Shawn, jednak Danny bardzo groźnie kontrował.

GARCIA: UWAŻAM, ŻE WYGRAŁEM >>>

Mocniej i przede wszystkich celnie na półmetku zaczął bić Porter, ale po słabszych rundach siedem i osiem, wojownik z Filadelfii powrócił udaną dla siebie dziewiątą rundą. Ostatnie minuty to zażarta wojna w półdystansie, która porwała kibiców. Gdy zabrzmiał gong kończący ostatnie starcie, sędziowie byli jednomyślni punktując 116:112 i dwukrotnie 115:113 - wszyscy na korzyść Portera.

Garcii na pocieszenie pozostanie wypłata w wysokości 1,25 miliona dolarów. Nowy champion dostanie okrągły milion.