STRECKI ZREWANŻOWAŁ SIĘ GRAFCE, EKSPRESOWY DUSZAK

W walce wieczoru zakończonej przed godziną gali organizowanej przez Ring Club Professional zmierzyli się Aleksander Strecki (6-1-1, 3 KO) oraz Bartłomiej Grafka (21-31-3, 10 KO). Dla obu pięściarzy był to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek. Wtedy górą był zawodnik Irosława Butowicza, tym razem - zdaniem sędziów - lepszy był pochodzący z Ukrainy 32-latek, który zdobył pas międzynarodowego mistrza Polski. 

Od pierwszego gongu walka była niezwykle interesująca, z wieloma ciosami z obu stron. Grafka w swoim stylu nacierał, w pewnym momencie pojawiło się rozcięcie na głowie podopiecznego Silesii Boxing, którego w Poznaniu dopingowała kilkunastoosobowa grupa ze Śląska. Po dzięsieciu rundach w mocnym tempie sędziowie stosunkiem dwa do remisu wskazali Streckiego na zwycięzce. 

Po walce mieszkający w Poznaniu Strecki bardzo komplementował Grafkę, nie szczędził pochwał swojemu rywalowi. Na pytanie,,czy dojdzie do trzeciej walki obu panów, zwycięzca odpowiedział, że teraz priorytetem jest odpoczynek, a decyzje dotyczące przyszłości będzie podejmować ze swoim promotorem, Włodzimierzem Rzadkiewiczem.

W pozostałych walkach Ewelina Pękalska (2-0) pokonała na dystansie sześciu rund Catalinę Diaz (3-2). Warto odnotować także ekspresowe zwycięstwo Tomasza Duszaka (6-0-1, 3 KO) nad Oleksandrem Nesterenką (9-11, 4 KO). Zawodnik wagi ciężkiej tą wygraną powrócił po czteroletniej przerwie od walk zawodowych. Na tarczy do domu wróci Enerolisa de Leon (1-1-1, 1 KO). Pochodząca z Dominikany zawodniczka uległa na punkty Dorocie Norek (2-0). Norek i Pękalska mają w tym roku wystąpić jeszcze dwukrotnie. 

Swój debiut na zawodowych ringach stoczył Marcin Kujda (1-0), łatwo pokonując Łukasza Kuca (1-6-1, 1 KO). Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy swoich walk reprezentują barwy Boks Poznań Profi Team. 

Występ na gali w stolicy Wielkopolski do udanych może zaliczyć Damian Ławniczak (5-21-1). Doświadczony pięściarz KKS Sporty Walki Poznań wypunktował Kamila Jaworka (5-10, 3 KO).

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.