Archiwum wiadomości z dnia: 2018-09-02

 


MIKEY GARCIA: ROZPOCZĘLIŚMY ROZMOWY Z OBOZEM PACQUIAO

Miguel Angel Garcia (39-0, 30 KO) przyzwyczaił już nas do skakania po różnych limitach i potyczkach z najlepszymi. Mistrz świata czterech kategorii coraz głośniej mówi o wycieczce do wagi półśredniej, gdzie mógłby skrzyżować rękawice z Errolem Spence'em Jr lub - co chyba bardziej prawdopodobne, z Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO).

ZNANY SPARINGPARTNER: WILDER KOPIE JAK KOŃ, MOCNIEJ NIŻ JOSHUA I BRACIA KLICZKO

Richard Towers (15-1, 12 KO) nie toczył tych największych walk, ale szczyci się tym, że sparował praktycznie z każdym ze światowej czołówki na przestrzeni minionej dekady. Ma więc skalę porównawczą przed zapowiadaną cały czas walką Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).


MEDALE? NIE DLA POLAKÓW!

Prawie pół tysiąca uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Świata to zbyt wiele, aby z naszej kadry zawodnicy 'wyrwali' choć jeden krążek. Czarna seria trwa, choć podobno mamy zdolną młodzież - skąd się to bierze? Próbowaliśmy to wyjaśnić z byłym prezesem PZB, Olimpijczykiem - Jerzym Rybickim.


OOSTHUIZEN POKONAŁ MCHUNU, WYGRANA GARCII

Thomas Oosthuizen (28-1-2, 16 KO) miał być wielką gwiazdą boksu zawodowego, ale problemy pozaringowe sprawiły, że nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Być może teraz, mając trzydziestkę na karku, odmieni swój los. Póki co sprawił mała niespodziankę pokonując faworyzowanego Thabiso Mchunu (19-5, 12 KO).