Archiwum wiadomości z dnia: 2016-11-06

 DĄBROWSKI O WALCE Z ALVAREZEM: NIE MAM NIC DO STRACENIA

- W tym pojedynku nie mam nic do stracenia, za to wiele do zyskania. Wiem, że praktycznie wszyscy skazują mnie na porażkę, ale ja do Kanady jadę z chłodną głową, bez żadnej presji i zamierzam sprawić wielką sensację - zapowiada Norbert Dąbrowski (19-5-1, 7 KO), który 10 grudnia w Montrealu przystąpi do swojej walki życia.


EFEKTOWNA WYGRANA VALDEZA W PIERWSZEJ OBRONIE

Oscar Valdez (21-0, 19 KO) wyrasta na nową gwiazdę grupy Top Rank. Szalenie efektowny meksykański wojownik w pierwszej obronie tytułu mistrza świata WBO wagi piórkowej rozbił twardego Japończyka Hiroshige Osawę (30-4-4, 19 KO), który został poddany przez sędziego ringowego w 7. rundzie.ZOU PONOWNIE ZLAŁ MINI-PACQUIAO W DRODZE PO PIERWSZY TYTUŁ

Co nie udało się przy pierwszej próbie, musiało stać się dzisiaj. W swojej dziesiątej zawodowej walce Shiming Zou (9-1, 2 KO) został mistrzem świata WBO w wadze muszej. Na gali w Las Vegas chiński gwiazdor kompletnie zdominował Prasitsaka Phaproma (39-2-2, 24 KO), tak jak uczynił to już dwa lata temu w Makau, gdy spotkali się w ringu po raz pierwszy.


TYRON ZEUGE NOWYM MISTRZEM WBA REGULAR

W pierwszym pojedynku cztery miesiące temu padł remis, choć Tyron Zeuge (19-0-1, 11 KO) tłumaczył się, że walczył od połowy z kontuzją ręki. Dziś pokonał twardego Giovanni De Carolisa (24-7-1, 12 KO), zdobywając tym samym tytuł "regularnego" mistrza świata kategorii super średniej federacji WBA.

DARIUSZ SĘK: MUSZĘ WYCIĄGNĄĆ JAKIEŚ WNIOSKI

- Rywal był dobry, ale remis to nie zasługa jego wysokiej formy, tylko mojej niskiej dyspozycji. Na pewno jednak powinienem częściej boksować, bo raz na pół roku to występują mistrzowie świata - mówił na gorąco po zejściu z ringu Dariusz Sęk (26-2-2, 8 KO), który wczoraj w Łomiankach tylko zremisował z Mustafą Chadlioui (8-2-2, 6 KO).

MENADŻER BRIEDISA ZAPOWIADA WALKĘ O TYTUŁ W LUTYM

Eddie Hearn planuje skonfrontować Tony'ego Bellew (28-2-1, 18 KO) z Davidem Haye'em (28-2, 26 KO) w styczniu bądź lutym, tymczasem Albert Siesta - menadżer Mairisa Briedisa (21-0, 18 KO), zdradził, że jego zawodnik ma zagwarantowany przez federację WBC bój o mistrzostwo świata w lutym przyszłego roku. Czyżby Bellew miał więc zostać pozbawiony tytułu?


MARCIN SIWY: ZARAZ WRACAM NA SALĘ DALEJ TRENOWAĆ

Marcin Siwy (16-0, 6 KO) wypunktowując doświadczonego Michaela Sprotta (42-27, 17 KO) zanotował największe zwycięstwo w zawodowej karierze, ale nie zamierza długo świętować i zapowiada, że po kilku dniach odpoczynku wraca na salę dalej korygować swoje błędy. Oto co nam powiedział tuż po zejściu z ringu.