Archiwum wiadomości z dnia: 2016-07-05

 
RIO 2016: TOMASZ JABŁOŃSKI W FORMIE NA MIESIĄC PRZED IGRZYSKAMI

Wielkim sukcesem Tomasza Jabłońskiego (75 kg) zakończył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Memoriał Askara Kulibayeva w Atyrau. Niespełna 28-letni pięściarz na co dzień boksujący w barwach SAKO Gdańsk pokonał dzisiaj w finale Kazacha Almaza Tleubergenova przez TKO już w 50. sekundzie 1. starcia. Powodem tak szybkiego zastopowania pojedynku była kontuzja łuku brwiowego, jakiej doznał zawodnik gospodarzy.


PIERWSZE WALKI KADETEK NA OOM 2016 ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W roku Olimpijskim wiele kobiet garnie się do boksu. Świadczą o tym rezultaty pierwszych walk na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich. Serca do walki, zawziętości oraz chęci im nie brak, ale w magicznym polu wyznaczonym linami, zderzamy się z twardą rzeczywistością i niewiele pojedynków rozstrzygnęło się na punkty. Prezentujemy wyniki zakończonych właśnie walk i zestawienie czwartkowych półfinałów.
ROCZNICA PIERWSZEJ WALKI STULECIA

Wczoraj minęło 106 lat od walki po raz pierwszy w historii boksu ogłoszonej "Walką Stulecia" - pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej między Jackiem Johnsonem, pierwszym czarnoskórym czempionem i byłym posiadaczem mistrzowskiego pasa Jamesem J. Jeffriesem.

SALIDO: ZNÓW POKONAM ŁOMACZENKĘ

Wasyl Łomaczenko (6-1, 4 KO) wyrasta na wielką gwiazdę P4P, ale wciąż ciąży mu na sercu nieznaczna porażka z Orlando Salido (43-13-4, 30 KO) sprzed dwudziestu ośmiu miesięcy. Wielu czeka na ten rewanż, a Meksykanin wcale nie zamierza go unikać.