RIO 2016: MATEUSZ TRYC JUŻ O KROK OD AWANSU NA IGRZYSKA

Mateusz Tryc (-81kg) od dawna jest zaliczony do czołówki Europy w wadze półciężkiej, o czym najlepiej świadczą dwa ćwierćfinały ME. Teraz zrobił drugi, a zarazem przedostatni krok w kierunku kwalifikacji olimpijskiej!

Podczas trwającego turnieju w Wenezueli, będącego jednocześnie ostatnią formą zdobycia nominacji olimpijskiej, mogą po raz pierwszy startować zawodowcy. W pierwszym pojedynku Mateusz odprawił Norberta Nemesapatiego (21-2, 16 KO). Dziś spotkał się z innym zawodowcem - Ladislavem Kutilem (19-4, 5 KO). Doświadczony Czech nie stanął jednak na drodze naszemu reprezentantowi. Tryc wygrał na wszystkich kartach 30:27 i awansował już do fazy półfinału. A przecież do Rio w jego limicie awansuje trzech pięściarzy! Tak więc nawet ewentualna półfinałowa porażka nie przekreśli szans Polaka.

Przypomnijmy, że startu w Rio pewni są już nasi zeszłoroczni wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz Igor Jakubowski (-91kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Mateusz89
Data: 05-07-2016 23:47:11 
Teraz będzie walczył Juan Carillo Palaciosem. Na pewno będzie trudniejszym rywalem od poprzednich ale jak najbardziej do przejścia.Powodzenia! Wygrasz to!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.