Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-02

 GARCIA: GOŁOWKIN POWINIEN ZEJŚĆ Z WAGĄ DLA ALVAREZA

Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) już kilka razy powtórzył, że dla Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) jest w stanie zejść do kategorii junior średniej, gdzie granica wynosi 154 funty. Z drugiej strony zapowiedział, że jeśli ma dojść do spotkania z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO), to tylko w normalnym limicie wagi średniej (160), a nie w umownym 155 funtów, w jakim "Canelo" występuje od dłuższego czasu.


GARGULA: NIE WYSZŁO Z OPALACHEM, TO ZGODZIŁEM SIĘ NA STĘPNIA

- W kontekście mojej walki z Pawłem, za rywalem przemawia praktycznie wszystko. Jest młodszy, silniejszy, wyższy i w przeciwieństwie do mnie, boks trenuje bez większych przerw - mówi Tomasz Gargula (18-1-1, 5 KO), który 28 maja podczas gali w Szczecinie przetestuje rozpoczynającego dopiero zawodową karierę Pawła Stępnia (2-0, 2 KO). Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.


KHANELO: 24/7 CANELO vs KHAN

"Khanelo" już za sześć dni! Z tej okazji stacja HBO wypuściła drugi odcinek promujący pojedynek Amira Khana (31-3, 19 KO) z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO). Natomiast w rozwinięciu przypominamy dwie wielkie walki obu zawodników - Khana z Marcosem Maidaną, a także Canelo z Miguelem Cotto.WILLIAMS JR: TERAZ CHCĘ WALKI O PAS ZE STEVENSONEM

Adonis Stevenson (27-1, 22 KO) jeszcze przed weekendem zapowiedział, że w kolejnej obronie tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC chciałby spotkać się ze zwycięzcą tej walki. Thomas Williams Jr (20-1, 14 KO) zrobił swoje, uporał się w niespełna sześć minut z Edwinem Rodriguezem i teraz ma nadzieję, że kanadyjski "Superman" dotrzyma słowa.


DeGALE: NIECH SMITH SPOTKA SIĘ Z MEDINĄ - SMITH: MOŻEMY WALCZYĆ

Callum Smith (19-0, 14 KO), mistrz Europy kategorii super średniej, spod ringu oglądał sobotnie walki w Waszyngtonie, komentując je dla jednej z angielskich stacji. Szczególnie uważnie przyglądał się Badou Jackowi (20-1-2, 12 KO), z którym chciał zmierzyć się w kolejnym starcie, ale już wydaje się przesądzone, że czarnoskóry Szwed raczej skrzyżuje rękawice z Jamesem DeGale'em (23-1, 14 KO).MALIGNAGGI PRETENDENTEM DO TYTUŁU MISTRZA EUROPY

Paul Malignaggi (35-7, 7 KO) na koniec kariery przypomniał sobie o swoich włoskich korzeniach, stoczył na Starym Kontynencie dwie zwycięskie walki, a teraz przyjął status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Europy wagi półśredniej. Na horyzoncie więc ciekawa walka z Leonardem Bundu (33-1-2, 12 KO).
RANKING P4P: NOWE ROZDANIE

Jak wygląda czołówka najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie? Odeszli Mayweather i Pacquiao, są za to Gonzalez, Gołowkin, Kowaliow i Ward. A za ich plecami robi się ciekawie, bo do głosu dochodzą młode gwiazdeczki, które póki co ciężko jest klasyfikować.


WIDEO: ZWIASTUN GALI W KĘDZIERZYNIE KOŹLU 14 MAJA

Już tylko dwa tygodnie pozostały do gali gali "Budweld Boxing Night" w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zobaczymy między innymi walki Wach vs Nascimento, Balski vs Rusiewicz, czy Sidorenko vs Szymczak. Bilety VIP oraz na parkiet w Hali Azoty można nabywać w Empiku przy Al. Armii Krajowej 38 w Kędzierzynie-Koźlu i oczywiście za pośrednictwem eBilet.pl. Wejściówki na trybunę w kasach kina Chemik i Twierdza. Poniżej zaś prezentujemy zwiastun promujący tę galę.