PROMOTOR JOSHUY: CHCEMY ZROBIĆ Z NIEGO GWIAZDĘ PPV W AMERYCE

David P. Greisman, Boxingscene

2016-05-02

Anthony Joshua (16-0, 16 KO) zyskał już status super gwiazdy w Wielkiej Brytanii. Promujący go Eddie Hearn ma teraz zakusy, by równie mocno rozsławić go za oceanem.

Mistrz olimpijski z Londynu jeszcze przed kolejnymi igrzyskami zdążył zdobyć tytuł mistrza świata wagi ciężkiej w gronie zawodowców. I przed kolejnymi igrzyskami zdąży zapewne pas federacji IBF obronić po raz pierwszy. Rywalem angielskiego gladiatora 25 czerwca będzie inny olimpijczyk z Londynu, niepokonany Amerykanin Dominic Breazeale (17-0, 15 KO).

- Joshua już teraz generuje kilka razy więcej pieniędzy niż Wilder. Jeśli więc ma przybyć do Ameryki, musi swoje zarobić - nie ukrywa szef stajni Matchroom.

Z KTÓRĄ AMERYKAŃSKĄ STACJĄ ZWIĄŻE SIĘ ANTHONY JOSHUA? >>>

- Może jeszcze nie w listopadzie, ale biorąc pod uwagę nasze dobre relacje ze stacjami, które chcą go pokazywać, amerykańscy kibice być może zobaczą go już w przyszłym roku. Chcę, by Anthony stał się gwiazdą PPV w USA. Musimy najpierw zbudować jego pozycję, co jednak trochę trwa - dodał Hearn.

Co ciekawe promotor championa wybiega w przyszłość tak bardzo, że już teraz kombinuje, jak za dwa lata sprzedać... starcie Joshuy z Zhangiem Zhilei (8-0, 5 KO) w Chinach.

- W ciągu dwóch lat Anthony będzie gwiazdą na skalę światową. Taki pojedynek obejrzałyby miliony Chińczyków.