Archiwum wiadomości z dnia: 2016-04-05

 


MOLINA JAK SZPILKA - RÓWNIEŻ OTWARTY NA TAKĄ WALKĘ

Eric Molina (25-3, 19 KO) również jest wstępnie zainteresowany potyczką z Arturem Szpilką (20-2, 15 KO). Przypomnijmy, że obaj panowie doskonale znają się ze wspólnych sparingów, bo to właśnie "Drummer Boy" był sparingpartnerem "Szpili", gdy ten przygotowywał się do starcia z Deontayem Wilderem o pas WBC w połowie stycznia.


TYSON DO ABRAHAMA: MUSISZ GO ZNOKAUTOWAĆ

W najbliższą sobotę Arthur Abraham (44-4, 29 KO) będzie walczył nie tylko w obronie pasa WBO kategorii super średniej, ale być może przede wszystkim o swoją pozycję gwiazdy za oceanem, bo przecież w Europie osiągnął już chyba wszystko. Okazja znakomita, ponieważ Gilberto Ramirez (33-0, 24 KO) nie do końca jest jeszcze sprawdzony, a popularnością cieszy się już wielką.


MICHALCZEWSKI: ADAMEK NIEPOTRZEBNIE WRACAŁ PO SALECIE

Legendarny "Tygrys", jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii wagi półciężkiej - Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO), po drugiej porażce postanowił na dobre zawiesić rękawice na kołku. Teraz podobny ruch powinien zrobić Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który poniósł w sobotę trzecią porażkę w czterech ostatnich startach.


BRONER Z NAJLEPSZĄ OGLĄDALNOŚCIĄ W HISTORII SPIKE TV

Kontrowersje poza ringiem najwyraźniej wyszły Adrienowi Bronerowi (32-2, 24 KO) na dobre - przynajmniej pod względem zainteresowania jego osobą wśród kibiców. Walka Amerykanina z Ashleyem Theophane'em (39-7-1, 11 KO), która w ubiegły piątek odbyła się w Waszyngtonie, była najchętniej oglądanym pojedynkiem w krótkiej historii gal boksu na antenie telewizji Spike.


KRÓL NOKAUTU NA PROMOCJI

Przed nami piąta odsłona cyklu artykułów z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Kujawsko - Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego z siedzibą w Grudziądzu. Z tej okazji w miniony piątek w pubie PRL - Stary Rynek w Bydgoszczy, odbyła się promocja książki "Twarze Pomorsko-Kujawskiego Boksu". Obecny był reprezentant kadry narodowej Mirosław Kuźma, mistrz Polski, król nokautu. Zapraszamy do artykułu.


JOSHUA I MARTIN WYTYKAJĄ SOBIE BŁĘDY

- Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, by Martin był najmocniejszym jak dotąd rywalem w mojej karierze. Ale wiecie jak to jest w boksie, styl robi walkę - mówi na kilka dni przed atakiem na tron federacji IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (15-0, 15 KO), który w sobotni wieczór spotka się w Londynie z Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO).


REPORTAŻ: DOLNY ŚLĄSK - POWRÓT NA TARCZY

Podsumowanie wyjazdu Dolnośląskiego Klubu 'Jaskinia Lwa' do Łucka (Ukraina). - Wróciliśmy jako przegrani - powiedział trener Piotr Wilczewski - ale sportowo zdecydowanie z większym bagażem doświadczeń, które zamierzamy wykorzystać już od pierwszych treningów. Zapis walk w rozwinięciu.MICHAEL SPROTT PRZETESTUJE MARCINA SIWEGO?

Kiedy zaczęto analizować powrót na ring Mariusza Wacha (31-2, 17 KO), jednym z kandydatów do walki z nim był doświadczony Michael Sprott (42-26, 17 KO) Od tego czasu twardy Anglik zanotował jednak dwie kolejne porażki i jasne stało się, że dla "Waszki" będzie zbyt łatwym łupem. Ale być może Mariusz Grabowski sprowadzi go dla innego polskiego zawodnika wagi ciężkiej?