Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-03

 
GARGULA DLA SOŁDRY W ŻYRARDOWIE

Andrzej Sołdra (11-2-1, 5 KO) po bardzo groźnej kontuzji i długiej rehabilitacji powróci na ring 20 lutego w Legionowie starciem z Sebastianem Skrzypczyńskim (11-12-2, 5 KO). Jeśli wygra, a raczej mała kto zakłada inne rozwiązanie, ma już zaklepany następny termin i rywala.


MARES SPOTKA SIĘ Z MONTIELEM 12 MARCA

Zarówno Abner Mares (29-2-1, 15 KO) jak i Fernando Montiel (54-5-2, 39 KO) przegrali swoje ostatnie walki o pasy mistrzowskie. Teraz będą mieli okazję do odkucia się w bezpośredniej konfrontacji. Ich pojedynek odbędzie się 12 marca w Mohegan Sun Casino w Uncasville podczas gali Thurman vs Porter.


HEARN: JESTEM ZAWIEDZIONY, ALE NIE MOŻNA KOGOŚ ZMUSIĆ DO WALKI

Eddie Hearn długo próbował nakłonić Amira Khana (31-3, 19 KO) do potyczki z promowanym przez siebie Kellem Brookiem, dlatego informacja o walce Anglika z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO) była dla niego rozczarowaniem. - Byliśmy już w pewnym momencie naprawdę blisko porozumienia - uważa szef stajni Matchroom, który chciał doprowadzić do tej bratobójczej batalii na początku czerwca.KHAN POZOSTAJE ZAWODNIKIEM HAYMONA

Wraz z informacją o walce Saula Alvareza (46-1-1, 32 KO) z Amirem Khanem (31-3, 19 KO) pojawiły się spekulacje na temat podpisania przez Anglika kontraktu z grupą Golden Boy Promotions. Pięściarz z Boltonu pozostaje jednak zawodnikiem Ala Haymona.ZIMNOCH MA COŚ DO UDOWODNIENIA

Już 20 lutego w Legionowie Krzysztof Zimnoch (18-0-1, 12 KO) w walce Mike'em Mollo (20-5-1, 12 KO) stanie przed szansą udowodnienia sobie, Szpilce i krytykom, że wyjazd do Anglii miał sens, a jego boks ma mistrzowską przyszłość.


RAFAŁ JACKIEWICZ: PRZEŻYWAM DRUGĄ MŁODOŚĆ

Rafał Jackiewicz (47-14-2, 22 KO) jak zwykle daleko wybiega w przyszłość i mówi o sześciu tegorocznych walkach, w tym czterech pod banderą Tymex Boxing Promotion. Pierwszą z nich - 27 lutego w Radomiu, stoczy mierząc się ze Stilianem Kostowem (20-4, 16 KO). Celem nadrzędnym jest jednak rewanż z Michałem Syrowatką (13-1, 4 KO) pięć tygodni później podczas PBN.


RIGONDEAUX ZABOKSUJE NA WYSPACH 12 MARCA!

Choć Guillermo Rigondeaux (16-0, 10 KO) jest powszechnie uważany za wirtuoza i prawdziwego artystę boksu, wciąż tuła się po świecie, zamiast występować na największych galach. Kolejny pojedynek stoczy 12 marca w Liverpoolu, gdzie skrzyżuje rękawice z ambitnym, choć ustępującym mu o kilka klas Jamesem Dickensem (21-1, 6 KO).


MICHAŁ CHUDECKI: WYGRANA DLA TYCH, KTÓRZY MNIE JUŻ SKREŚLILI

- Jest propozycja, bym zawalczył już w lutym w Las Vegas, ale prawdopodobnie wrócę dopiero na początku marca - mówi Michał Chudecki (11-1-1, 3 KO), który po ponad rocznej przerwie powrócił kilka dni temu najcenniejszym zwycięstwem w zawodowej karierze. Popularny "TNT" wysoko wypunktował podobno perspektywicznego i dotąd niezwyciężonego Louisa Cruza (11-1, 5 KO). - Jeszcze nie teraz, ale na jesień chętnie wyszedłbym do rewanżu z Syrowatką - dodał Chudecki. Posłuchajcie naszego wywiadu - zapraszamy!


DE LA HOYA: KHAN MAŁY? A PAMIĘTACIE MOJĄ WALKĘ Z PACQUIAO?

- Jestem naprawdę szczęśliwy mogąc ogłosić ten pojedynek. Obiecałem robić najlepsze z możliwych walk, a przecież dla kibiców to będzie wielkie wydarzenie - mówi Oscar De Da Hoya, niegdyś mistrz świata aż sześciu kategorii, dziś potężny promotor i szef stajni Golden Boy Promotions. Chodzi oczywiście o starcie Amira Khana (31-3, 19 KO) z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO) na ringu w Las Vegas 7 maja.


CLEVERLY MARCOWYM RYWALEM BRAEHMERA?

Wobec wycofania Thomasa Oosthuizena, którego z powodu problemów poza ringiem i kompletnego braku formy własny promotor pozbawił szansy na walkę z Juergenem Braehmerem (47-2, 35 KO), chęć konfrontacji z Niemcem zgłosił Nathan Cleverly (29-3, 15 KO).CHAMBERS CHĘTNY NA SPOTKANIE Z ARREOLĄ

- Słyszałem z pewnych źródeł, że możliwa jest moja walka z Arreolą. Jeśli to okaże się prawdą, będę więcej niż szczęśliwy - przekonuje szukający swojej szansy na duże wyzwania Eddie Chambers (42-4, 23 KO). Ewentualny rywal - Chris Arreola (37-4-1, 31 KO), wciąż ma rozpoznawalne nazwisko, ale w ostatnich dwóch latach mocno zawodzi.