WSB: DAWID MICHELUS PIĘŚCIARZEM TYGODNIA

22-letni Dawid Michelus (-60kg) z Rafako Hussars Poland, jako drugi po Tomaszu Jabłońskim polski pięściarz w historii, został uznany "Bokserem Tygodnia" w plebiscycie World Series of Boxing.

W głosowaniu internetowym Dawid zdobył 63 procent głosów. Zdecydowanie wyprzedził mistrza olimpijskiego z Londynu i byłego mistrza świata, Kubańczyka Roniela Iglesiasa (Cuba Domadores) - 30%, i brązowego medalistę zeszłorocznych MŚ w Doha, Rosjanina Pawła Siliagina (Russian Boxing Team) – 7%.

- Dla mnie to duże i ważne wyróżnienie. Walka z Rosjaninem Gabilem Mamiedowem może nie była idealna, ale dobra i wygrana, zadałem dużo prostych ciosów. Nie wdawałem się w niepotrzebne wymiany, więc nie rozumiem krytyków. Przeciwnik to niezłej klasy zawodnik, a ja kontrolowałem pojedynek. Jeszcze raz podkreślę, że miano zawodnika tygodnia daje mi wiarę, że mój boks jest coraz lepszy i stać mnie na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej - powiedział czołowy pięściarz Husarii, który jest wychowankiem Sokoła Piła, a obecnie zawodnikiem Kontry Elbląg.

Michelus zebrał sporo pochlebnych opinii ze strony organizatorów rozgrywek ligowych World Series of Boxing. - Mimo że ma dopiero 22 lata, stoczył już około 60 międzynarodowych walk, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych bokserów Rafako Hussars Poland.

Władze WSB podkreśliły też, że kontrolował walkę z Gabilem Mamiedovem, a po jego zwycięstwie polski zespół prowadził już 2-0 z Russian Boxing Team (ostatecznie porażka 2-3). Przypomniano, że w przeszłości Dawid wygrał z tak dobrym zawodnikiem jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia), wicemistrzem świata 2009 i wicemistrzem olimpijskim 2012.

Na stronie internetowej WSB doceniono Michelusa, pisząc, że ma już 15 walk stoczonych w lidze i z pewnością bardzo ciekawa przyszłość przed polskim bokserem wagi lekkiej.

Wyróżnienie zostali też Roniel Iglesias w kategorii "Punch of the Week 3" i Cuba Domadores – "Team of Week 3".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.