Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-01

 

POLSAT BOXING NIGHT: W ROZPISCE WALKA WAWRZYKA Z REKOWSKIM?

Kolejna edycja gali Polsat Boxing Night odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie. Główną atrakcją - już po raz czwarty, będzie występ Tomasza Adamka (50-4, 30 KO), który w przeszłości pokonywał przed czasem Andrzeja Gołotę i Przemysława Saletę, a przegrał na punkty z Arturem Szpilką. Być może przed nim wystąpi dwóch innych Polaków boksujących w królewskiej kategorii.
STEVENSON CHCE KOWALIOWA, RODRIGUEZ CHCE STEVENSONA

- Kowaliow dużo gada, ale kiedy przyszło do negocjacji, oni odrzucali wszystko. Proponowaliśmy układ pół na pół pomiędzy stacjami HBO i Showtime, ale to również odrzucili - mówi Adonis Stevenson (27-1, 22 KO), który - przynajmniej w najbliższym czasie, nie spotka się z Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO) w unifikacji wagi półciężkiej.


WHYTE: CHISORA JEST W STANIE POBIĆ JEDYNIE SWOJĄ PANIĄ

Nie ustaje wymiana ognia pomiędzy Dillianem Whyte'em (16-1, 13 KO) a Dereckiem Chisorą (25-5, 17 KO). Po tym, jak "Del Boy" stwierdził, że jego rodak wsławił się w boksie jedynie stosowniem dopingu oraz tym, że wytrwał do siódmej rundy z Anthonym Joshuą, Whyte stwierdził, że Chisora potrafi wygrywać walki wyłącznie ze swoją partnerką.FRANK BRUNO CHCE WRÓCIĆ NA RING

To robi się powoli groźne... Dopiero co chwaliliśmy Franka Bruno (40-5, 38 KO) za świetną formę, ale po treningu pokazowym. "On mając ponad 54 lata wciąż zawstydza swoim wyglądem ponad połowę młodych zawodowców" - pisali brytyjscy dziennikarze. Wtedy chyba jednak nie wiedzieli, że te pochwały popchną dawnego mistrza wszechwag do powrotu na ring!WSPÓŁPROMOTOR USYKA: CHCIELIŚMY GŁOWACKIEGO JUŻ NA DEBIUT

Aleksander Krasjuk, dyrektor ukraińskiego oddziału należącej do braci Kliczko grupy promotorskiej K2, przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że już jakiś czas temu była opcja spotkania Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO). Promotorzy mistrza olimpijskiego chcieli podobno ściągnąć "Główkę"... na debiut Ukraińca.


WASILEWSKI O WALKACH WŁODARCZYKA I GŁOWACKIEGO

Nie od dziś wiadomo, że "polską wagą" jest kategoria junior ciężka. Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) dwukrotnie piastował tytuł mistrza świata, zaś Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) zasiada od sierpnia na tronie federacji WBO. Obaj są trochę w zawieszeniu, ale współpromujący ich Andrzej Wasilewski z optymizmem patrzy w przyszłość.


W TLE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

Co najmniej dwie walki stoczone w tym sezonie ligi World Series of Boxing lub po jednej w obecnym i poprzednim - takie są minimalne wymogi dla bokserów, którzy chcą startować w turnieju kwalifikacyjnym WSB/APB do Igrzysk Olimpijskich. Kto je spełnia z Polaków?