PROTEST SAUERLANDA, GROVES CHCE WALCZYĆ ZE SMITHEM W ELIMINATORZE

Promująca George'a Grovesa (22-3, 17 KO) grupa Sauerland wysłała protest do World Boxing Council, domagając się zniesienia statusu eliminatora, jaki federacja nadała walce Calluma Smitha (18-0, 13 KO) z Hadillahem Mohoumadim (20-3-1, 15 KO).

Anglik i Francuz skrzyżują rękawice 2 kwietnia na ringu w Liverpoolu. Zwycięzca ma boksować o pas WBC w kategorii super średniej z Badou Jackiem (20-1-1, 12 KO).

- Ogłoszono ten pojedynek jako eliminator, ale my przeciwko temu protestujemy. Wysłaliśmy pismo w ubiegłym tygodniu, to długi proces. Decyzja zostanie podjęta w najbliższych tygodniach. Nie ma po prostu podstaw, aby pomijać wyżej notowanych zawodników i dawać szansę pięściarzowi, który jest siódmy w rankingu - stwierdził Kalle Sauerland.

Taką pozycję zajmuje Mohoumadi. Groves tymczasem jest trzeci i podkreśla, że to on chce walczyć w starciu eliminacyjnym, aby przystąpić do rewanżu z Jackiem, z którym przegrał na punkty we wrześniu ubiegłego roku.

- Nawet nie znam tego rywala Smitha. Ja będę boksować z Callumem o pierwsze miejsce w rankingu, to jest walka, która mnie interesuje. Lubię Smitha, ale nie byłby dla mnie żadnym problemem - skomentował "Saint George".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.