POLSAT BOXING NIGHT: W ROZPISCE WALKA WAWRZYKA Z REKOWSKIM?

Redakcja, Informacja własna/Puncher

2016-02-01

Kolejna edycja gali Polsat Boxing Night odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie. Główną atrakcją - już po raz czwarty, będzie występ Tomasza Adamka (50-4, 30 KO), który w przeszłości pokonywał przed czasem Andrzeja Gołotę i Przemysława Saletę, a przegrał na punkty z Arturem Szpilką. Być może przed nim wystąpi dwóch innych Polaków boksujących w królewskiej kategorii.

Jest już blisko porozumienia w sprawie konfrontacji Andrzeja Wawrzyka (31-1, 17 KO) z Marcinem Rekowskim (17-2, 14 KO). Ten pierwszy jeszcze nigdy nie pokazał się na imprezie PBN, drugi zaś walczył raz i przegrał pod koniec września w walce pełnej kontrowersji z Nagym Aguilerą.

- Ten wariant rzeczywiście jest możliwy. Ustaliliśmy już warunki z panem Kmitą. Andrzej i Marcin wyrazili chęć wystąpienia na takiej gali. Więcej do stracenia ma na pewno Wawrzyk, bo on znalazł się już w szerokiej grupie pięściarzy, którzy mogą zaboksować z Wilderem bądź Martinem o tytuł mistrza świata. Marcin ma niewiele do stracenia, Andrzej bardzo dużo. Kraków to jednak miasto rodzinne Wawrzyka i on chętnie tam się pokaże. Zresztą Andrzej już teraz zapraszał do tańca samego Adamka, lecz z różnych względów do tego pojedynku nie dojdzie. Rekowski potrafi mocno uderzyć, jest twardy i ambitny, więc dla kibiców to z pewnością będzie ciekawa potyczka. W mojej ocenie Andrzej pozostaje mocno niedoceniany na naszym podwórku - stwierdził Andrzej Wasilewski, promotor "Guliwera", byłego pretendenta do pasa WBA Regular.

Pewniakami na występ w Krakowie są właśnie Adamek, a także zaklepane już walki Cieślaka z Palaciosem oraz rewanż Rafała Jackiewicza (47-14-2, 22 KO) z Michałem Syrowatką (13-1, 4 KO).

- Aż czekam na "niespodziewaną" informację o tym, że Michał doznał kontuzji podczas przygotowań - droczy się ze swoim byłym i przyszłym rywalem Jackiewicz.