Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-24

 
ZŁOTO I SREBRO W TAMPERE

W trzydniowym turnieju (20-22.11.2015) Tampere - mamy polski akcent medalowy. Kinga Siwa w kategorii 60kg, na wejście w turniejowe cykle po dłuższej przerwie od razu sięgnęła po złoto. Kolega z drużyny - Adrian Kowal wraca z Finlandii ze srebrnym medalem. Informacje w rozwinięciu.
WYNIKI IV GRAND PRIX MAŁOPOLSKI 2015 WIELICZKA

Przedstawiamy kulisy wagi i konferencji, czyli kontynuację cyklu: Zanim zaczniemy bój... tym razem w Wieliczce. W rozwinięciu wyniki wszystkich walk. Przypomnijmy, że zgłosiło się ponad 120 zawodników, a rozegrano ostatecznie 50 pojedynków. Wkrótce zestawienie klasyfikacji drużynowej.WIDEO: ŻURAKOWSKI vs CHALOYAN (-91kg)

Maciej Żurakowski (-91kg) pokonał wczoraj Davita Chaloyana z Armenii podczas rozgrywanych w Kołobrzegu MME. Już w trzeciej sekundzie posłał go na deski, ale ostatecznie musiał przeboksować pełen dystans. Obejrzyjcie zresztą sami tych zawodników w akcji. Zapraszamy!KONFERENCJA PRASOWA PRZED GALĄ W ŁOMIANKACH

Jak już zapewne dobrze wiecie, 19 grudnia odbędzie się gala Budweld Boxing Night w Łomiankach, podczas której Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej, mierząc się z Belgijką Elfi Philips (6-2-3, 2 KO). Ponadto Sasza Sidorenko (1-0) skrzyżuje rękawice z Kariną Kopińską (4-9-3, 1 KO), a na ringu zameldują się również Karolina Łukasik (11-1, 3 KO), Nikodem Jeżewski (11-0-1, 6 KO), Robert Parzęczewski (9-1, 4 KO) czy Marcin Brzeski (7-0, 5 KO). Za nami konferencja prasowa promująca to wydarzenie - zapraszamy.

WIDEO: KOWAL vs SZCZEBRA

Karol Kowal (Skorpion Szczecin) wygrywając dziś niejednogłośnie na punkty z Jaroslawem Szczebrą z Ukrainy zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze lekkiej. Teraz prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.


WIDEO: MROCZKOWSKI vs KORNIŁOW (+91kg)

Występujący w wadze super ciężkiej Kamil Mroczkowski (+91kg) został już teraz namaszczony przez niektórych na przyszłą gwiazdę polskiego boksu. Pięściarz z Chojnowa wczoraj stoczył pierwszy pojedynek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy i w zaledwie 75 sekund zdemolował Jaroslawa Korniłowa z Estonii. Dziś prezentujemy Wam nagranie z tej bardzo krótkiej walki.RIGONDEAUX NIEŹLE ZAROBIŁ

Bob Arum mówi wprost - Guillermo Rigondeaux (16-0, 10 KO) nie ma dużej wartości rynkowej, życzy sobie zbyt dużo, dlatego nie dojdzie do jego walki z Wasylem Łomaczenką (5-1, 3 KO). A ile naprawdę jest wart "Szakal" i ile zarabia?WIDEO: WIKTORZAK vs MARKOV

Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin) jako drugi dzisiaj, a piąty w ogóle polski pięściarz, zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W pojedynku 1/8 finału pokonał stosunkiem głosów dwa do jednego Iliana Markova z Bułgarii. Teraz zaś prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.
IV MEMORIAŁ im.BRUNONA BENDIGA - WYNIKI

IV memoriał brązowego medalisty igrzysk olimpijskich z Rzymu z 1960 roku Brunona Bendiga zakończył się porażką miejscowego zespołu - mimo wsparcia zawodników Sako Gdańsk, Wisły Tczew, Tygrysa Elbląg i Gwardii Szczytno. Wygrali reprezentanci Białorusi z Obwodu Grodzińskiego 10:12 - wyniki wszystkich walk i fotorelacja w rozwinięciu.


TRENER CANELO WSPOMINA SPARINGI Z GOŁOWKINEM

Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO) pokonując w nocy z soboty na niedzielę Miguela Cotto (40-5, 33 KO) odebrał mu tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze średniej. Pas tymczasowy tej organizacji jest w posiadaniu Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) i teoretycznie obaj powinni teraz skrzyżować rękawice. Otwarty na takie rozwiązanie jest trener "Canelo".FURY CHCE ZMIANY RĘKAWIC. DECYZJA W PIĄTEK

Tyson Fury (24-0, 18 KO) nie chce walczyć w rękawicach wybranych na sobotnią walkę w Dusseldorfie przez Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO). Angielski obóz twierdzi, że rękawice prowadzą do kontuzji, a kolos z Manchesteru już od jakiegoś czasu skarży się na spowodowany przez nie uraz kciuka.