Archiwum wiadomości z dnia: 2015-10-04

 


STAWKĄ WALKI FEIGENBUTZA PAS PERYFERYJNEJ ORGANIZACJI

Tymczasowy mistrz świata WBA wagi super średniej Vincent Feigenbutz (20-1, 19 KO) za dwa tygodnie na gali Sauerland Event w Karlsruhe stanie do ringu naprzeciw Giovanniego De Carolisa (23-5, 11 KO). Niemiecki bokser swój pas zdobył w lipcu, dzierży natomiast jeszcze tytuł organizacji Global Boxing Union, który ma bronić w swoim następnym występie. Niemiec był bliski walki z posiadaczem regularnego pasa WBA Fiodorem Czudinowem (14-0, 10 KO), ale ten zawalczy ponownie z Felixem Sturmem.WARREN BĘDZIE ZABIEGAĆ O REWANŻ RAMIREZ-McKENZIE

Frank Warren, promotor Ovilla McKenzie'ego (25-12-1, 13 KO), zamierza w trybie natychmiastowym doprowadzić do rewanżu Anglika z mistrzem IBF w wadze junior ciężkiej Victorem Emilio Ramirezem (22-2-1, 17 KO). W piątek na gali w Buenos Aires sędziowie orzekli remis - zdaniem Warrena - krzywdząc tym samym jego podopiecznego.
KARTKA Z KALENDARZA: 18 LAT OD WALKI LEWISA Z GOŁOTĄ

4 października 1997 roku, czyli 18 lat temu na gali w Atlantic City w New Jersey, Andrzej Gołota wyszedł do ringu naprzeciw wielkiego Lennoxa Lewisa w walce o mistrzostwo świata federacji WBC wagi ciężkiej. Pojedynek transmitowany był w systemie PPV. Wcześniej jedynym Polakiem, który bił się o zawodowy czempionat, był Dariusz Michalczewski, choć reprezentował wtedy Niemcy.


MAŁE PIĘŚCI: KLICZKO vs FURY (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

28 listopada oczy bokserskiego świata będą zwrócone na Dusseldorf. Zobaczymy tam hegemona wagi ciężkiej, ukraińskiego doktora Władimira Kliczkę w starciu z królem brytyjskich Cyganów, Tysonem Furym. Walka ma zwiastować renesans królewskiej dywizji, przywrócić jej dawny blask. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.