MAŁE PIĘŚCI: KLICZKO vs FURY (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

28 listopada oczy bokserskiego świata będą zwrócone na Dusseldorf. Zobaczymy tam hegemona wagi ciężkiej, ukraińskiego doktora Władimira Kliczkę w starciu z królem brytyjskich Cyganów, Tysonem Furym. Walka ma zwiastować renesans królewskiej dywizji, przywrócić jej dawny blask. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.

KLICZKO vs FURY: ZAPOWIEDŹ I KONKURS

       Czytelników Bokser.org zapraszam do współudziału w powstawaniu tekstu o technicznych i taktycznych aspektach walki Kliczko vs Fury. Tym razem odrzucamy konteksty biograficzne, artystyczne, historyczne i społeczne. Interesuje nas boks sam w sobie. Najciekawsze według mnie inspiracje wykorzystam podczas pisania serii artykułów, które ukażą się w najbliższych tygodniach. Czekam więc na Wasze komentarze w dzisiejszych ''Małych pięściach''. Można je również przesyłać na adres mailowy ([email protected]). Jeden z komentujących otrzyma jak zwykle nagrodę, unikatową książkę o boksie. Let's get ready to rumble! #KlitschkovsFury

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 04-10-2015 21:46:26 
Uważam, że Kliczko walczący w tradycyjny, bezpieczny dla siebie sposób, dzięki któremu wygrywał większość walk, nie wygra z Tysonem Furym. Po prostu Fury jest zbyt ruchliwy, zbyt wszechstronny, aktywny i do tego ma bardzo dobre warunki fizyczne, by Wład mógł bazować na lewym prostym, którym ustawia sobie przeciwnika, trochę go usypia i później błyskawicznym prawym krzyżowym uderza prosto w szczękę. Przy gabarytach i metodzie walki Furego trudno będzie też Kliczce wprowadzić do gry lewy sierpowy, tak jak to robił np. z Pulewem. Ten lewy sierpowy już właściwie nie sprawdzał się w walce z Jenningsem.
Co powinien zrobić Kliczko. Przede wszystkim zdiagnozować słabe strony Furego, a według mnie słabe strony Anglika to szczęka i psychika. Jak walczyć z takim zawodnikiem. Podejrzewam, że tak jak to zrobił Lennox Lewis z Andrzejem Gołotą. Wywierać presję od samego początku, nie pozwolić przeciwnikowi na rozkręcenie się, przeprowadzić atak już od pierwszej rundy, nawet trochę furiacki, który wprowadzi dużo chaosu, tak by Fury nie czuł się komfortowo i tracił pewność siebie. Pytanie, czy Wład będzie gotowy na tego typu walkę, bo on raczej na furiackie ataki rzadko decyduje się, właściwie tylko wtedy gdy wie, że przeciwnik nie jest już groźny.
 Autor komentarza: blingbling
Data: 04-10-2015 21:50:18 
ty jakie nagrody? :D
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 04-10-2015 22:19:48 
Problem jest tylko taki ze my nie doskoczymy do poziomu redaktora jakuba bez czegos co otwiera nowe nie odkryte dotad swiaty w bani a szanowny redaktor pewnie sie nie podzialkuje i jak tu mamy doskoczyc do poziomu slynnej juz tu szpotawej stopy , przeciez nie kazdy ma dostep do tak czystego towaru a to co jest dostepne dla ogolu to nie wystarczy na wstep a gdzie jeszcze rozwiniecie i zakonczenie tematu
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 04-10-2015 22:42:45 
Wg mnie scenariusze mogą być dwa:
Pierwszy: Bardziej prawdopodobny. Walka potrwa pełny dystans, będzie stosunkowo nudna, Kliczko wygra pewnie na punkty. Taki scenariusz wydaje mi się mocno prawdopodobny ze względu na to, że Tyson jest dużo inteligentniejszy niż "jego poza". Zdając sobie sprawę z przewagi Kliczki we wszystkich elementach oprócz wzrostu będzie się starał dotrwać do końca, ew. polując na jakiś pojedynczy, mocny cios - którego tak naprawdę nie ma. Władimir pewnie zrobi swoje, czyli bez szarżowania, spokojnie, bez ryzyka postara się wypunktować rywala.
Drugi: Mniej prawdopodobny. Fury wyłapie w pierwszych rundach jakiś mocny prawy, który nim wstrząśnie. Zacznie pajacować (co już parę razy pokazał) i będzie to początek szybkiego końca. Fury jest stosunkowo dziurawy, więc taki scenariusz też jest możliwy. Czysty prawy Kliczki na każdym robi piorunujące wrażenie, a Fury raczej nie ma szczęki jak Mariusz Wach.
 Autor komentarza: matd
Data: 04-10-2015 23:18:18 
Kliczko to inny kaliber. Wiadomo(sam to widze) ,ze jest nudny, fauluje bezczelnie, Kalkuluje nade wszystko ,etc .. Ale to naprwde innna liga ,dlatego tyle lat dominuje. To tytan pracy,atleta nad atletami ,w wieku prawie 40 lat jest w zyciowej formie ,gdzie inni wielcy mistrzowie albo juz pokonczyli kariery albo odcinali kupony.

Jak tylko zabrzmi gong to Kliczko juz specyficznie bedzie z lapami jak dragi stal na srodku ringu i nie cofnie sie. On tak charakterystycznie walczy. Dla innych to nowosc ,bo najczesciej bokserzy tancza po ringu, dystansuja sie,łażą za gardą itp. Kliczko za to jest silny jak tur i nie boi sie ,ze ktos go przepcha.Idzie na srodek od razu z pierwszym uderzeniem gongu, i albo bedzie ganial ,albo jak przeciwnik sie postawi wpadal w klincz.Tu o klincz bedzie ciezko wiec Wladimir bedzie atakowal jak z Wachem. Zadanie bedzie mial trudniejsze ale i tak mysle,ze zrobi swoje i to jego reka pojdzie w gore.
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-10-2015 23:31:27 
Jeśli nagrodą będą wspomagacze redaktora Jakuba to wchodzę w ten konkurs.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 05-10-2015 09:39:13 
Przydałby się Rafcio, to byłaby dopiero inspiracja:).
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-10-2015 09:55:56 
inspiracji szukaj tam gdzie dotychczas - u dilera dopalaczy
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-10-2015 10:14:53 
Broń: (Zasięg ramion: Kliczko- 206cm vs Fury- 216cm !)
Kliczko- ciosy proste i lewy sierpowy jako krótki kontrujący lub długi zaczepny. Nokautujące uderzenie.
Fury- bardziej urozmaicony arsenał, kombinacje i np. podwójny lewy sierp na wątrobę i szczękę
Różnica:
Kliczko- walka na dystans za pomocą swojego arsenału i unikanie półdystansu (wchodzi w klincz).
Fury- ma bardzo dobrą koordynację jak na takiego olbrzyma. Potrafi używać ciosów sierpowych, bić różne kombinacje. Dobrze kontrować przeciwników wchodzących w klincz. Dobrze walczyć w klinczu.
Obrona:
Kliczko- bazuje na dystansowaniu, przeszkadzaniu, odchyleniach. Wady: lewa ręka nisko. Rzadko używa podwójnej gardy jako elementu obrony. Przy wchodzeniu w klincz łatwy do trafienia.
Fury- podwójna garda, przeszkadzanie, dystansowanie, uniki. Wady: lewa nisko, opadająca prawa.
Różnica:
Kliczko praktycznie nie stosuje podwójnej gardy. Fury czasem zostaje za podwójną.
Szybkość:
Przewaga Kliczki w tym elemencie choć wiek robi swoje.
Praca nóg:
Kliczko- jak szermierz: przód-tył
Fury- przód-tył oraz obchodzenie na boki. Może walczyć jako mańkut.
Scenariusze:
Kliczko- będzie chciał upolować Furego swoim prawym, szukał dziury nad opadającą prawą ręką (lewym sierpem) lub wprowadzi prawy overhand. Nokautujący cios robi różnicę.
Fury- będzie szukał lewego sierpa na wątrobę, prawego overhanda, będzie prowokował Kliczkę aby wszedł w klincz, podczas czego Kliczko z dwoma wyprostowanymi ramionami jest łatwym celem.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 05-10-2015 10:16:20 
według mnie to będzie ciężka walka dla kliczki . oczywiście wygra ta walkę ale to będzie najcięższą obrona od lat . przewiduje zwycięstwo kliczki na ptk po bardzo wyrównanej walce
 Autor komentarza: Champion20
Data: 05-10-2015 10:23:10 
piszecie o wszystkim a zapominaćie o jednym najważniejszym czyli kondycji i wytrzymałości. jak fury wytrzyma walkę w takim tempie? władimir to mistrz przygotowania fizycznego fury w pierwszej połowie walki. będzie sobie radził a potem wysiądzie kondycja i wytrzymałość pod wpływem zebrania ciosów na głowę
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.