Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-23

 


KLICZKO-FURY: JOSHUA DAJE TYSONOWI 40% NA WYGRANĄ

Niektórzy nie dają Tysonowi Fury'emu (24-0, 18 KO) żadnych szans, inni zaś twierdzą, że 24 października zdetronizuje Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO) i zakończy jego długie panowanie. A jak wszystko widzi Anthony Joshua (13-0, 13 KO), panujący wciąż mistrz olimpijski i potencjalny następca Ukraińca? - 60/40 na korzyść Kliczki.

JOSHUA W PRZYSZŁYM ROKU POMŚCI RODAKÓW I UKARZE TEPERA?

Anglicy mają mocną jak niemal nigdy dotąd wagę ciężką. Mają też jednak swojego kata - Erkana Tepera (15-0, 10 KO). Niemiec z tureckimi korzeniami sześć dni temu sięgnął po wakujący tytuł mistrza Europy, nokautując brutalnie w drugiej lewym sierpowym Davida Price'a, brązowego medalistę olimpijskiego z Pekinu. Promotor Eddie Hearn chce więc przeciwko niemu wyciągnąć najcięższą amunicję - Anthony'ego Joshuę (13-0, 13 KO).


ME W SOFII: WIELKA BRYTANIA WYSTAWIA TYLKO SIEDMIU PIĘŚCIARZY

Poznaliśmy nazwiska siedmiu pięściarzy Wielkiej Brytanii wyselekcjonowanych na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Sofii. W składzie zabrakło "półśredniego" Josha Kelly'ego oraz "super ciężkiego" Joe Joyce'a, którzy w spokoju przygotowują się już do Mistrzostw Świata w Doha, będących jednocześnie eliminacją do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio.


MAREK MATYJA: NIE WIEM TROCHĘ NA CZYM STOJĘ

- Jestem cały czas w treningu. Prawdę mówiąc nie wiem trochę na czym stoję. Mam nadzieję, że już wkrótce wszystko się wyjaśni i stoczę kolejną zawodową walkę - mówi pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions, boksujący w wadze półciężkiej Marek Matyja (9-0, 4 KO).