COTTO-CANELO: DWIE DATY I TRZY LOKALIZACJE CIĄGLE W GRZE

Informacje przekazane niedawno przez federację WBC, jakoby walka Miguela Cotto (40-4, 33 KO) z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) miała się odbyć 21 listopada, okazały się przedwczesne. Wciąż nie ma zgody ani co do daty, ani co do lokalizacji hitowego pojedynku.

Jedno jest pewne - walka się odbędzie, rzeczywiście w listopadzie, ale kiedy dokładnie, na razie nie zdecydowano. Obozy obu pięściarzy są w trakcie ustalania miejsca konfrontacji. Opcje są trzy - MGM Grand lub Thomas & Mack Center w Las Vegas albo Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Za walką w "Big Apple" jest obóz Cotto, który mógłby liczyć w MSG na duże wsparcie licznie zamieszkujących Nowy Jork Portorykańczyków. Sam zawodnik nie ma jednak problemu z podróżą do Las Vegas - podkreśla, że chce walczyć tam, gdzie będą większe pieniądze.

Czyli gdzie? To właśnie kwestia, którą trudno rozstrzygnąć. Większa suma gwarantowana - około 6 milionów dolarów - zawarta jest w ofercie nowojorskiej. Promująca "Canelo" grupa Golden Boy Promotions przekonuje jednak, że łączny zysk mimo wszystko większy byłby w Las Vegas. Meksykanin też jest za walką w światowej stolicy hazardu ze względu na niższe podatki.

Gdyby pojedynek odbył się w MGM Grand, doszłoby do niego 7 listopada. Walka w Thomas & Mack lub MSG oznacza termin 21 listopada, który najbardziej odpowiada Cotto i mającej transmitować portorykańsko-meksykańską potyczkę telewizji HBO.

Wszystkie szczegóły powinny zostać ogłoszone wkrótce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jassin
Data: 23-07-2015 13:41:58 
Alvarez przez ko lub tko. innej mozliwosci nie widze. cotto jest za maly dla rudego.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 23-07-2015 13:45:22 
zgadzam się z przedmówcą. Poza tym styl Cotto będzie pasował Alvarezowi. Ta walka to będzie niezłe odbudowanie wizerunku Canelo nadwątlonego porażką z Mayweatherem i wyrównaną walką z Troutem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-07-2015 14:15:09 
Dwóch fajnych wojowników, niestety jeden przegra i będzie to Cotto. Wszyscy się nim znów zachwycili po pobił starego Martineza i średniego Geale'a, ale według mnie to już jest bokser przeterminowany i myślę że GGG mógłby mu zrobić poważną krzywdę.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 23-07-2015 21:15:13 
ja stawiam na Miguela
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.