COTTO-CANELO: DWIE DATY I TRZY LOKALIZACJE CIĄGLE W GRZE

Redakcja, ESPN

2015-07-23

Informacje przekazane niedawno przez federację WBC, jakoby walka Miguela Cotto (40-4, 33 KO) z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) miała się odbyć 21 listopada, okazały się przedwczesne. Wciąż nie ma zgody ani co do daty, ani co do lokalizacji hitowego pojedynku.

Jedno jest pewne - walka się odbędzie, rzeczywiście w listopadzie, ale kiedy dokładnie, na razie nie zdecydowano. Obozy obu pięściarzy są w trakcie ustalania miejsca konfrontacji. Opcje są trzy - MGM Grand lub Thomas & Mack Center w Las Vegas albo Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Za walką w "Big Apple" jest obóz Cotto, który mógłby liczyć w MSG na duże wsparcie licznie zamieszkujących Nowy Jork Portorykańczyków. Sam zawodnik nie ma jednak problemu z podróżą do Las Vegas - podkreśla, że chce walczyć tam, gdzie będą większe pieniądze.

Czyli gdzie? To właśnie kwestia, którą trudno rozstrzygnąć. Większa suma gwarantowana - około 6 milionów dolarów - zawarta jest w ofercie nowojorskiej. Promująca "Canelo" grupa Golden Boy Promotions przekonuje jednak, że łączny zysk mimo wszystko większy byłby w Las Vegas. Meksykanin też jest za walką w światowej stolicy hazardu ze względu na niższe podatki.

Gdyby pojedynek odbył się w MGM Grand, doszłoby do niego 7 listopada. Walka w Thomas & Mack lub MSG oznacza termin 21 listopada, który najbardziej odpowiada Cotto i mającej transmitować portorykańsko-meksykańską potyczkę telewizji HBO.

Wszystkie szczegóły powinny zostać ogłoszone wkrótce.