Archiwum wiadomości z dnia: 2015-07-14

 

CZAGAJEW CHĘTNY NA REWANŻ Z KLICZKĄ: WTEDY MIAŁEM MAŁO CZASU

W miniony weekend Rusłan Czagajew (34-2-1, 21 KO) w świetnym stylu zadebiutował z Pedro Diazem w narożniku, już w pierwszej rundzie stopując solidnego Francesco Pianetę. Teraz czekają go dwie obowiązkowe obrony pasa WBA Regular wagi ciężkiej, ale "Biały Tyson" nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do jego rewanżu z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO).


CHAVEZ JR CHCE UCISZYĆ BERISTAINA

Trzy dni temu Nacho Beristain - legendarny meksykański szkoleniowiec, skrytykował Julio Cesara Chaveza Jr (48-2-1, 32 KO) za jego postawę i częste zmiany trenerów. Były mistrz świata wagi średniej, obecnie zawodnik kategorii super średniej, zamierza uciszyć swoich krytyków sobotnią potyczką z Marcosem Reyesem (33-2, 24 KO), notabene bokserem prowadzonym przez Beristaina.
KOBRO, ŻEGNAJ! KIBICE BĘDĄ PAMIĘTAĆ

Trochę nieoczekiwanie dowiedzieliśmy się dziś, że nigdy nie zobaczymy już w ringu "Kobry" z Nottingham. 38-letni Carl Froch (33-2, 24 KO) jest najlepszym przykładem na to, że w boksie można zajść na sam szczyt bez umiejętności technicznych na najwyższym światowym poziomie. Wielokrotny mistrz świata kategorii super średniej dokonał tego dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wierze we własne możliwości. Dodajmy do tego niespotykaną charyzmę i uwielbienie kibiców, a wyłania się nam obraz największego brytyjskiego wojownika ostatnich paru lat.


GŁAZKOW NA PRZETARCIE SPOTKA SIĘ Z MANSWELLEM

W połowie marca Wiaczesław Głazkow (20-0-1, 12 KO) zapewnił sobie status oficjalnego pretendenta do tronu federacji IBF wagi ciężkiej, pokonując po równej i trudnej walce Steve'a Cunninghama. Zanim jednak doczeka się spotkania z zajętym Władimirem Kliczką może minąć sporo czasu, dlatego dla podtrzymania aktywności zaboksuje 15 sierpnia w Krasnodarze.


ANDY LEE I BILLY JOE SAUNDERS Z SZACUNKIEM O SOBIE

- Zawsze marzyłem by tutaj zawalczyć - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Andy Lee (34-2-1, 24 KO), który 19 września na stadionie rugby Thomond Park Stadium w Limerick podejdzie do pierwszej obrony tytułu mistrza świata wagi średniej według federacji WBO. Jego rywalem będzie oficjalny challenger, Billy Joe Saunders (21-0, 11 KO).