Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-16

 
SHANE MOSLEY ZAOFEROWAŁ BROOKOWI I GAVINOWI SPARINGI

Jak już wiadomo 30 maja w drugiej obronie tytułu mistrza świata federacji IBF wagi półśredniej rywalem zasiadającego na tronie Kella Brooka (34-0, 23 KO) będzie jego rodak, były mistrz świata w boksie olimpijskim, Frankie Gavin (22-1, 13 KO). Obu zawodnikom propozycję wspólnych sparingów złożył przymierzający się do powrotu przyszły członek Galerii Sław, świetny Shane Mosley (47-9-1, 39 KO).
HEARNS WSPOMINA THRILLER Z HAGLEREM

Wczoraj minęła kolejna rocznica niesamowitej walki z 1985 roku pomiędzy ówczesnym królem WBC, WBA i IBF wagi średniej Marvinem Haglerem (62-3-2, 52 KO), a byłym czempionem dywizji półśredniej WBA i junior średniej WBC Thomasem Hearnsem (61-5-1, 48 KO). Te niesamowite trzy rundy, które wstrząsnęły bokserskim światem, promotor Bob Arum trafnie nazwał "Wojną". Chyba żadne inne słowo nie pasuje bardziej do tego co wydarzyło się wówczas na ringu w Caesars Palace w Las Vegas.

NIEPOKONANY SYN MORRISONA ZWIĄZAŁ SIĘ Z LEGENDARNYM TRENEREM

Trey Lippe-Morrison (7-0, 7 KO), syn legendarnego "Duke'a", musi borykać się z podobnym problemem co jego nieżyjący już tato. Tommy Morrison nokautował coraz to groźniejszych rywali, a mimo tego wciąż nazywano go aktorem. Teraz Trey jest na początku swojej drogi, jednak ludzie wytykają mu, iż jest jedynie cieniem swego sławnego ojca, byłego mistrza świata wagi ciężkiej.YAMANAKA ZNÓW OBRONIŁ PAS WBC

Shinsuke Yamanaka (23-0-2, 17 KO) już po raz ósmy skutecznie obronił tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze koguciej. Na ringu w Osace pod jego ciosami ugiął się niepokonany dotąd Diego Ricardo Santillan (23-1, 15 KO).


CZY SYBERYJSKI ROCKY ZATRZYMA ARGENTYŃSKĄ MASZYNĘ?

W najbliższą sobotę w amerykańskim mieście Verona wybuchną prawdziwe bomby. Tego dnia na ringu w kasynie Turning Stone Resort zmierzą się ze sobą dwaj godni siebie "zabijacy", czyli Argentyńczyk Lucas Martin Matthysse (36-3, 34 KO) oraz Rosjanin Rusłan Prowodnikow (24-3, 17 KO). Obaj są uwielbiani przez tych kibiców, którzy ponad kunszt i technikę przekładają zaciekły atak i nieustanną kanonadę.
POLSAT MA PRETENSJE DO WASILEWSKIEGO. SZYKUJE SIĘ ROZŁAM?

Zawrzało na linii Polsat - Andrzej Wasilewski. Telewizja ma za złe promotorowi, którego gale pokazuje od lat, że pomógł konkurencji nabyć prawa do transmisji pojedynku Andrzeja Fonfary. - Dalej będziemy inwestować w boks, choć nie wiem, czy nie zmienimy partnerów - przyznaje w rozmowie z "Super Expressem" zniesmaczony Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.