Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-15

 


HEARN NIE CHCE RIGONDEAUX DLA QUIGGA. 'DONAIRE BĘDZIE ŁATWIEJSZY'

Wygląda na to, że Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO) po raz kolejny będzie musiał obejść się smakiem. Kubańczyk chciałby się zmierzyć ze Scottem Quiggiem (30-0-2, 22 KO), ale promotor Anglika Eddie Hearn szczerze przyznaje, że zamierza chronić swojego podopiecznego przed dwukrotnym mistrzem olimpijskim tak długo, jak tylko będzie to możliwe.


KHAN-ALGIERI 29 MAJA NA BROOKLYNIE

Planowana od jakiegoś czasu walka pomiędzy Amirem Khanem (30-3, 19 KO) a Chrisem Algierim (20-1, 8 KO) odbędzie się prawdopodobnie 29 maja w hali Barclays Center na Brooklynie. Transmisję z gali, która będzie częścią cyklu Premier Boxing Champions, ma przeprowadzić za oceanem telewizja Spike TV.

TRZECI DZIEŃ POJEDYNKÓW XXII MPJ 2015

Dziś ćwierćfinały. Wszyscy, którzy mieli jakiekolwiek problemy lub wahali się z wytypowaniem "Złotej Dziesiątki" po dzisiejszych walkach będą mieli czas na przeanalizowanie półfinalistów, by najdalej w czwartek do pierwszego gongu podać swoich faworytów. W rozwinięciu zestawienie par ćwierćfinałowych.


FROCH ROZWAŻA WALKĘ Z DeGALE'EM JEŚLI TEN POKONA DIRRELLA

Carl Froch (33-2, 24 KO) nie chciał walczyć z jego zdaniem jeszcze zbyt mało popularny Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO), dlatego zrzekł się tytułu federacji IBF kategorii super średniej. Do walki o wakujący pas już 23 maja w Bostonie przystąpią Andre Dirrell (24-1, 16 KO) i właśnie mistrz olimpijski z Pekinu. Froch utrzymuje, iż jeśli jego rodak upora się z Amerykaninem i zdobędzie mistrzostwo, wówczas rozważy możliwość spotkania się z nim pod koniec roku.AMBITNE PLANY PROMOTORÓW WOBEC JOSHUY

Pomimo nikłego doświadczenia na ringach zawodowych Anthony Joshua (11-0, 11 KO) w najnowszym rankingu federacji WBC okupuje już siódmą pozycję w wadze ciężkiej. Dlatego właśnie promujący go Eddie Hearn z grupy Matchroom Sport chce konfrontować swojego pupila z jak najmocniejszymi rywalami. Plany są ambitne.
MAYWEATHER SR: MAIDANA ZGWAŁCIŁBY PACQUIAO

Ewentualne zwycięstwo nad Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) ma zdefiniować karierę Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO), ale według ojca i trenera Amerykanina wcale nie będzie najcenniejsze. Zdaniem seniora "Money" walczył już z lepszymi bokserami - i bardzo obrazowo opisał to, co przynajmniej jeden z nich zrobiłby Filipińczykowi.

TRENING MEDIALNY FLOYDA MAYWEATHERA JR

We wtorek, na osiemnaście dni przed walką stulecia, Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) zaprezentował całemu światu formę na treningu medialnym. Otoczony w gymie w Las Vegas przez rzeszę dziennikarzy i ochroniarzy Amerykanin pracował m.in. na worku i słynnej tarczy wujka Rogera. Trening najlepszego pięściarza świata można oglądać od 2:35:30.


NIEMCY OBURZENI, CHCĄ REWANŻU CHARR-DUHAUPAS

Manuel Charr (27-3, 16 KO) nie może się pogodzić z piątkową porażką z Johannem Duhaupasem (32-2, 20 KO). Niemca wspierają m.in. Marco Huck i prezydent tamtejszej federacji bokserskiej Thomas Putz, którzy zgodnie twierdzą, że 30-latek został na ringu w Moskwie skrzywdzony przez sędziów.

KURS INSTRUKTORA BOKSU

Proponujemy Państwu kurs instruktora boksu w TKKF Toruń, który umożliwia otrzymanie licencji PZB do prowadzenia zawodników w oficjalnych zawodach. Rozpoczęcie uzależnione jest od momentu, kiedy zbierze się odpowiednia liczba chętnych.


MAYWEATHER: WE WRZEŚNIU KOŃCZĘ KARIERĘ

Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) zapewnia, że zakończy bokserską karierę, kiedy wygaśnie jego kontrakt z telewizją Showtime. To oznacza, że Amerykaninowi zostały już tylko dwie walki - majowa z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) oraz pożegnalna, którą zamierza stoczyć we wrześniu.