Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-14

 


LOPEZ: TO BYŁO FATALNE PRZERWANIE, CHCĘ NAJLEPSZYCH!

Andre Berto (30-3, 23 KO) uratował karierę i znokautował w szóstej rundzie Josesito Lopeza (33-7, 19 KO), zdobywając tytuł tymczasowego mistrza świata WBA w wadze półśredniej, ale jego rywal nie zgadza się z przerwaniem walki. - Nic mi nie było. To podanie jest dziesięć razy gorsze od tego z potyczki z Maidaną. Nie byłem zraniony, mogłem walczyć dalej - przekonuje "Riverside Rocky".


WAŻENIE: GERLECKI vs BOZIĆ

Dziś w Lubinie Michał Gerlecki (9-0, 5 KO) stanie przed prawdopodobnie najtrudniejszym testem w karierze, mierząc się z dawnym pretendentem do pasa WBA - Stjepanem Boziciem (29-10, 19 KO). Zawodnicy spotkali się wczoraj po raz pierwszy oko w oko.BOLESNA PORAŻKA 'HUSARII' Z KAZACHAMI

Nie udał się drużynie Rafako Hussars Poland wyjazd do Kazachstanu. Polska ekipa w 9. kolejce ligi World Series of Boxing stanęła do rywalizacji z liderami grupy B, Astana Arlans. Niestety "Husaria" w kazachskim mieście Shykment znacząco uległa gospodarzom, przegrywając 0-5.ŁAPIN: KOWALIOW WYGRA, TYLKO BETERBIJEW MOŻE MU ZAGROZIĆ

Fiodor Łapin nie sądzi, aby Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) mógł nadchodzącej nocy sprawić niespodziankę i pokonać Siergieja Kowaliowa (26-0-1, 23 KO). Zdaniem trenera grupy Sferis KnockOut Promotions Rosjanin jeszcze długo będzie niepokonany, a jedyne poważne zagrożenie może dla niego stanowić jego pnący się w rankingach rodak Artur Beterbijew (7-0, 7 KO).MAŁE PIĘŚCI: PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO

Kilka słów na jeden z tematów, o które zahaczyłem niedawno w emocjonalnym ''Burdelu''. Dziś będzie nieco chłodniej. Mam nadzieję, że sprowokuję środowiskową dyskusję i skłonię osoby rządzące polskim boksem do refleksji. Potrzebujemy jej bardziej niż kiedykolwiek. Czas wyrzucić seksizm z pięściarskich aren.ZAPIS PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI - ZAKLICZYN

Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawych pojedynków zarejestrowanych na Mistrzostwach Małopolski w Zakliczynie. Przypominamy, że zawody potrwają do niedzieli i już teraz zapraszamy na godzinę 13:00 do Hali Sportowej przy ul. Grabina 57. Gwarantowany dobrze zaopatrzony bufet zorganizowany przez uczniów szkoły gastronomicznej.


MARIUSZ WACH: JESTEM WYLUZOWANY

Mariusz Wach (29-1, 16 KO) jest bardzo pewny siebie przed walką z Gbengą Oloukunem (19-10, 12 KO). "Wiking" oczywiście nie zamierza lekceważyć rywala, ale czuje, że dobrze wypadnie na jego tle. - Dla mnie bezpiecznie byłoby trzymać go na dystans, ale trzeba troszku go podmęczyć i wdać się w wymianę w półdystansie. Mój plan jest zawsze bardzo prosty: lewa ręka, zmęczyć przeciwnika i od piątej lub szóstej rundy zaczynam swój boks - mówi 35-letni Polak.


ROBERT PARZĘCZEWSKI O WALCE Z DAKU

Robert Parzęczewski (7-0, 3 KO) już wczoraj podczas ceremonii ważenia omal nie wymienił kilku ciosów z Faroukiem Daku (18-7-1, 9 KO). Dziś zapowiada się więc zażarta walka. W ramach rozgrzewki zapraszamy Was do wysłuchania rozmowy z charyzmatycznym pięściarzem z Częstochowy.

SANCHEZ: FLOYD DOSTAŁBY ZA GOŁOWKINA 200 MILIONÓW DOLARÓW

Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) otrzyma 2 maja największą wypłatę w historii boksu, ale niewykluczone, że sam szybko ten rekord pobije. Tak twierdzi Abel Sanchez, trener Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO), którego zdaniem za walkę z Kazachem Amerykanin mógłby zgarnąć jeszcze większą sumę niż za starcie z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO).


MICHAŁ GERLECKI PRZED WALKĄ Z BOZICIEM

Michał Gerlecki (9-0, 5 KO) powinien mieć dziś trudną przeprawę ze Stjepanem Boziciem (29-10, 19 KO), byłym challengerem do pasa WBA Regular. W jakiej formie fizycznej i psychicznej jest Polak? Zapraszamy do krótkiej rozmowy z Michałem nagranej jeszcze przed ceremonią ważenia.

ARREOLA: DAJĘ SOBIE TRÓJĘ

Chris Arreola (36-4, 31 KO) z dużymi problemami pokonał minionej nocy Curtisa Harpera (12-4, 8 KO) i po ostatnim gongu przyznał, że nie zaprezentował się dobrze. Wracający po porażce "Koszmar" miał odnieść łatwe zwycięstwo, a męczył się z przeciętnym rywalem przez osiem rund.


NOWE ZASADY MODERACJI KOMENTARZY

W związku z dużą liczbą maili, które otrzymujemy od Was, a dotyczą one poziomu komentarzy w artykułach, portal Bokser.org postanowił podpisać umowę z zewnętrzną firmą, która zajmie się moderacją. Więcej informacji w rozwinięciu.