LAILA ALI KONTRA RONDA ROUSEY? TARVER GOTOWY PEŁNIĆ ROLĘ TRENERA

To może być pojedynek stulecia w świecie kobiecych sportów walki. Nieuchwytna dla rywalek gwiazda UFC Ronda Rousey (11-0) zaprosiła do konfrontacji byłą bokserską mistrzynię świata Lailę Ali (24-0, 21 KO). Córka legendarnego Muhammada Alego ma już nawet trenera - swoje usługi zaoferował jej Antonio Tarver (31-6, 22 KO).

Temat konfrontacji słynnych zawodniczek od kilku dni przewija się w mediach. Zaczęło się od pytania do Laily, czy dałaby radę niezwyciężonej mistrzyni UFC, która demoluje kolejne rywalki, a z ostatnią rozprawiła się w ciągu zaledwie 14 sekund. - Żadna kobieta nie jest w stanie mnie pokonać, koniec i kropka. Rousey jest zresztą za mała. Ona jest rozmiarów mojej 3-letniej córki - grzmi Ali, była mistrzyni wagi super średniej.

Rousey radzi swojej potencjalnej rywalce, aby jej gabarytami się nie martwiła. Ronda waży wprawdzie tylko 61 kg, zaś Ali w trakcie swojej kariery wnosiła na ring 72 kg, ale dla gwiazdy UFC, która na co dzień trenuje z mężczyznami, kilkanaście kilogramów różnicy nie stanowi problemu.

- Jeżeli chce się spróbować, proszę bardzo. Ona jest na emeryturze, urodziła kilkoro dzieci. Rozumiem jej tok myślenia - sądzi, że wystarczą jej same warunki fizyczne, ale jeżeli ktoś spojrzy na moją ostatnią walkę, zobaczy, że siła czy gabaryty nie miały tam najmniejszego znaczenia. Nie za ich pomocą pokonuję rywalki. Kiedy się ze mną mierzysz, nie możesz liczyć na to, że siła czy wzrost ci wystarczą - stwierdziła.

Po błyskawicznym zwycięstwie nad Cat Zingano Rousey nie ma jeszcze w planach kolejnego występu, więc być może wykorzysta ten czas, aby uciszyć bokserską mistrzynię. Ta nie walczyła wprawdzie od wielu lat, ale formę może odbudować pod okiem wybitnego specjalisty, byłego mistrza wagi półciężkiej Antonio Tarvera, który w swoim ostatnim występie znokautował trenera Władimira Kliczki, Jonathona Banksa.

- Laila może na mnie liczyć. Potrzebuje tylko solidnego obozu przygotoawczego i jednej walki na przetarcie. Myślę, że ten pojedynek to dobry pomysł. Czas, aby Laila odkurzyła rękawice - powiedział 46-letni "Magik".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 14-03-2015 13:59:26 
to by miala byc walka bokserska czy mma
 Autor komentarza: blingbling
Data: 14-03-2015 14:05:10 
na zasadach sambo
ps. ktos cos wie o ktorej walczy aska? znajac zycie nalozy sie na pascal-kowaliow
 Autor komentarza: arpxp
Data: 14-03-2015 14:10:40 
Tarver już wyniuchał zarobek na spłatę długów :D
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 14-03-2015 14:11:30 
dzieki ,teraz juz wiem ,bo mogl byc tez kisiel ,lub bloto
 Autor komentarza: blingbling
Data: 14-03-2015 14:37:00 
tak gowno z tego bedzie podobnie bylo juz wczesniej z silva i royem
aska wychodzi do klatki 5:30
 Autor komentarza: Krzych
Data: 14-03-2015 16:04:34 
Co za głupoty. Żałosne są takie pomysły. Wyciąganie kogoś kto nie walczył od ponad 8 lat i to w dodatku do innej dyscypliny sportu. Może niech Muhammad Ali zawalczy na tej samej gali z mistrzem UFC w wadze ciężkiej... Na prawdę słabe.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.