SANCHEZ: FLOYD DOSTAŁBY ZA GOŁOWKINA 200 MILIONÓW DOLARÓW

Redakcja, boxingnewsonline.net

2015-03-14

Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) otrzyma 2 maja największą wypłatę w historii boksu, ale niewykluczone, że sam szybko ten rekord pobije. Tak twierdzi Abel Sanchez, trener Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO), którego zdaniem za walkę z Kazachem Amerykanin mógłby zgarnąć jeszcze większą sumę niż za starcie z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO).

- Jeżeli Floyd upora się z Mannym, być może dzięki swojej inteligencji zdoła się też przeciwstawić sile Gołowkina. Za pojedynek z Pacquiao ma dostać 120-130 milionów dolarów, ale jeżeli Gołowkin w przyszłym roku będzie już tak dużą gwiazdą, jak się spodziewamy, Mayweather będzie mógł otrzymać za ten występ od 150 do 200 milionów. Floyd to mądry biznesmen, więc może się zgodzi na taką walkę - stwierdził szkoleniowiec.

Pojedynek Mayweathera z Gołowkinem, których dzielą dwie kategorie wagowe, pozostaje oczywiście w sferze bardzo odległych marzeń. Sanchez zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na jego realnej liście życzeń przodują inni pięściarze.

- Pierwszy jest Julio Cesar Chavez Jr. On bardzo twardą szczękę, do tego jest dużym facetem, który potrafi wiele wytrzymać w ringu. Poszedłby na wymianę z Gołowkinem, co oznaczałoby świetną walkę. Za nim znajduje się Carl Froch - to byłaby doskonała konfrontacja stylów. Trzecie miejsce zajmuje Andre Ward, który rzekomo jest drugim najlepszym bokserem bez podziału na kategorie wagowe - powiedział.

Póki co Gołowkin nie zmierzy się z żadnym z tych zawodników. W kolejnym, zaplanowanym na 16 maja w Los Angeles występie - równo dwa tygodnie po walce Mayweather-Pacquiao - Kazach zaboksuje z Willie'em Monroe Jr (19-1, 6 KO).